» آشنایی با برنامه جغد گوگل

آشنایی با برنامه جغد گوگل

مدت لحظه تخمینی مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد.

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 2 امتیاز : 5]

آیا تا اینجای کار پیرامون OWL Project (برنامه جغد) کمپانی گوگل را شنیده اید؟

اگر تا اینجای کار نشنیده اید خوب است این مقاله را کامل بخوانید.

ابتدا در باب شکل گیری این برنامه کمی صحبت خواهم کرد.

در پاییز 2016 وقتی که دونالد ترامپ نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری امریکا اطلاع داد اخبار غیرواقعی فراوانی در محیط مجازی پخش شد.

به دلیل این موضوع، تمام دنیا در یک آشوب و محیط ملتهب در عرصه محیط مجازی به سر می برد. بدین جهت تمام مردم و نهادهای ایمنی بر دو اصل به اجماع نظر رسیده بودند:

  • باید شخص یا نهادی مسئولیت این فضای آشفته مجازی را بر عهده داشته باشد.
  • باید نهادی اخبار صحیح را از غلط که در محیط مجازی پخش می شود را تفکیک کند.

چه کمپانی می موفق شد وظیفه ای این چنین مهم بر عهده  بگیرد؟ فیس بوک، گوگل، آمازون و… آیا کمپانی دیگری می موفق شد؟

همه در جستجوی راه کاری جهت انتهای دادن به این مسئله بودند. در حقیقت به جز کمپانی های بزرگ موتورهای جستجو و غول های شبکه های مجازی، انتظار نمی رفت که کمپانی بتواند این سخت را حل کند.

پیرامون همین مسئله کمپانی گوگل برنامه OWL را معرفی کرد. در این برنامه گوگل به تمامی سوالات و اخبار غیر حقیقی واکنش نمایش داده و جواب های درست و صحیح را در دست مصرف کنندگان قرار می دهد.

بیشتر بدانید:   بهترین ابزار آنالیز بک لینک

گوگل با معرفی OWL وارد مساله های تازه ای شد که تا اینجای کار با آن ها مواجه نبوده است. پیشتر به عده ای از این مساله ها اشاره می کنم:

مساله اول: موتورهای جستجو باید در بیشتر مواقع بی طرف باشند

پیوسته رسالت موتورهای جستجو بی طرفی و صرفا تامین نیازهای کاربرانشان بدون عملی جانبدارانه است. موتورهای جستجو باید در بیشتر مواقع بی طرفی خودشان را از اخبار و وقایع نشان دهند و براساس چهارچوب و اصولی که به آن پایبند هستند، حرکت کنند.

جداسازی اخبار صحیح از اخبار نادرست یکی از حساس ترین کارهایی است که تا اینجای کار گوگل بر عهده داشته است، بدلیل آنکه باید غیر از حفظ رسالت خود، متهم به جانبداری از گروه و یا جریان سیاسی ویژه نشود. این خود یکی از مساله های پیش رو برای مدیران ارشد گوگل است که پیوسته با آن در مساله هستند.

با این وجود بازخورد عده ای مردم پیرامون مسئله های پیش رو دلیل می شود که گوگل به سختی بتواند اخبار درست را از غلط تشخیص دهد.

مساله دوم: برنامه پیشنهادی

دوست عزیزم، جهت مشاهده ادامه این مقاله بینهایت سودمند، لطفا ایمیل خود را به دقت در فیلد ذیل وارد نمایید.* خیالتون راحت ! از ایمیل شما به روش محرمانه نگهداری میشه و تنها مقالات برتر بک لینک مافیا براتون ایمیل میشه.


لطفا ایمیل خود را به دقت وارد نمایید :


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع

بیشتر بدانید:   نکات بسیار مهم برنامه ریزی در اشتغال