» آیا ترک شغل بدون پایین سر داشتن شغلی تازه کار خوبی است؟

آیا ترک شغل بدون پایین سر داشتن شغلی تازه کار خوبی است؟

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

بیشتر انسانها در شرایط حال حاضر بدون در نظر داشتن یک شغل تازه، شغل حال حاضر خود را ترک نخواهند کرد. ترک کردن شغل برای اکثر ما اینگونه است که پنجشنبه با یک اتاق خداحافظی می کنیم و صبح شنبه به اتاقی دیگر سلام می دهیم. فکر ما این است که ترک شغل بدون داشتن برنامه ی دیگری در آستین، غیر ممکن و نابخردانه می باشد و از این حیث زندگی شغلی، شرایط مالی و حتی خانواده ی خود را با آتی ای تاریک مواجه می کنیم.

با تمام این تفاسیر ممکن است اگر تعداد بیشتری از ما وقتی حس کردیم می بایست از محل کار خود جدا شویم، این کار را کرده بودیم الان در مکان بهتری قرار داشتیم. یا حتی پول بیشتری در می آوردیم، چون اکثراً گسترش حقوق مردم به حین یا بعد از تغییر شغل آنها بر می گردد. از پول که بگذریم، یقیناً خوشحال تر هم می بودیم. درصد فراوانی از افرادی که سرگرم به کار می باشند با شغل خود رابطه مخصوصی برقرار نکرده و صرفاً برای گذران زندگی به انجام آن می پردازند. اگر ما هم از شغل خود رضایت نداریم، قویاً پیش نهاد می شود آن را ترک نماییم. با اینحال باید دید برای اطمینان از فرود در محل خوب بعد از این سقوط آزاد، چه کارهایی باید انجام داد.

مرحله اول اینکه اگر به اندازه ی کافی پس انداز نداشته باشیم نمی توانیم شغل خود را ترک کنیم. پس اگر از شغل خود راضی نیستیم، به فکر پس انداز کردن باشیم. بدترین سناریوی ممکن را در نظر بگیریم و ببینیم چه مقدار کاهش سود را برای چه مدت حاضریم تحمل کنیم.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

با افرادی که به طرز مستقیم تحت تأثیر این ایده ما قرار خواهند گرفت در این باره صحبت نماییم، برای نمونه همسر یا عضو های خانواده ی ما که هم اینک تحت خدمات رسانی ما قرار گرفته اند و یا امکان دارد در صورت لزوم به کمکشان نیاز پیدا کنیم. بحث بر سر پول هیچوقت خوشایند نیست، با اینحال پیرامون این مثال ویژه، باید انجام شود.

ریسک دیگری که با استناد به این شرایط وجود خواهد داشت این است که خط آسایش اقتصادی خود را آنقدر بالا در نظر بگیریم که خواسته هایمان هیچگاه محقق نشوند. اگر فکر می کنیم تا وقتی مثلاً به اندازه ی 5 سال پس انداز نکرده ایم نباید شغلمان را ترک کنیم، هیچگاه موفق به کنار گذاشتن شغل خود نخواهیم شد. با اهداف دست نیافتنی، خودمان را گول نزنیم.

این، آشنایی با جنبه ی عملی ترک شغل بود. جنبه ی نظری آن بیشتر به آمادگی روانی و اجتماعی برای ترک شغل بر خواهد گشت و قادریم بگوییم بخش پیچیده تر کار همین بخش است.

قبل از آنکه بدون فکر به قدم بعدی خود شغلمان را ترک کنیم، باید خود را برای این دیدگاه تکمیل کنیم که تصمیم گرفته ایم زندگیِ خود را بر خلاف آنچه جهان اطرافمان به ما دیکته می کند اداره نماییم. اطرافیان ما یقیناً به عقل ما شک می کنند. آنها این را رو در روی ما به زبان نخواهند آورد، با اینحال جتماً این را حس خواهیم کرد.

ما باید برای کارهای این مسأله روی احساس ارزش، اطمینان خاطر، و ارزش نقشمان در جهان در باب خود، حداقل در کوتاه مدت، آمادگی داشته باشیم. حتی گپ و گفت با یک فرد تازه در یک میهمانی نیز می تواند روی روحیه ی ما اثر منفی داشته باشد چرا که اولین سؤال ایشان احتمالا راجع به شغل ما خواهد بود.

بیشتر بدانید:   5 تکنیک تولید بک لینک در سال 94

ترک شغل,ترک شغل کارکنان,زندگی شغلی

از اینرو از قبل پاسخی برای این سؤال حیاتی تکمیل نماییم. جواب های ما می توانند چیزی شبیه به به اینها باشند:

“بعد از سال ها کار با اسم … تصمیم گرفته ام مدتی به خودم استراحت بدهم تا ببینم با باقی زندگی ام چه کار می خواهم انجا دهم”.

“مدتی از کار منظم فاصله گرفته ام تا روی خانواده ام متمرکز باشم و به این فکر کنم که آیا علاقه مندم باقی عمرم هم به چنین عملی سرگرم باشم یا نه”.

توجه داشته باشیم که عبارت “باقی عمر” ارزش فراوانی دارد. اینکه با باقی عمر خود چه کار می خواهیم انجام دهیم می تواند دلیل خوبی برای فاصله گرفتن از شغلمان باشد.

هویت شغلی قسمت بسیار مهمی از شخصیت ما را تشکیل خواهد داد و ما باید خود را برای احساس بدی که امکان دارد بدون آن داشته باشیم تکمیل کنیم. اگر قبل از ترک شغل در باب آن فکر کنیم در این بازی روانی بسیار جلو خواهیم بود.

بالاخره، وقتی شغل خود را ترک کردیم، برای خودمان زمانی در نظر بگیریم. یقیناً قبل از آنکه بتوانیم زندگی شغلی تازه ای را شروع کنیم دوره ی دشوار و پر تنشی را تجربه خواهیم نمود. به ویژه در شروع، برای اینکه کاری در جهت پیدا کردن شغل انجام دهیم تحت فشاری مستمر قرار خواهیم گرفت و سعی خواهیم کرد روز پر کاری برای خود رقم بزنیم، هرچه باشد نباید تمام روز را روی کاناپه لم بدهیم و تنقلات بخوریم و احساس افسردگی کنیم. با اینحال بخشی از لحظه خود را برای لذت بردن از زندگی صرف نماییم و در عین حال به این فکر کنیم که چه کار باید بکنیم.

بیشتر بدانید:   نکات مهم در پرزنت کردن

با این تفاسیر، نباید شبکه سازی را از یاد برد. از چیزهایی که در باب شغل قبلی ی خود می پسندیم یا نمی پسندیم فهرستی تهیه کنیم. ببینیم اولویت هایمان برای یک محیط کاری تازه کدام اند. با اینحال صرفاً به این دلیل که می خواهیم کار کنیم با گرفتن اولین توصیه شغلی برای پذیرش نسنجیده ی آن وسوسه نشویم.

به خاطر داشته باشیم، همزمان با اینکه تغییر شغل می تواند کار استرس زایی باشد، می تواند دوره ی لذتبخشی هم به شمار بیاید. این دوره به ویژه می تواند اعتماد به نفسی به ما ببخشد که هیچگاه قبل از این نداشته ایم. آگاهی از ارزشی که خارج از محیط کار قادر ایم داشته باشیم به ما جرأتی می دهد که اگر اینطور نباشد نداشتیم.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع