» با دو توصیه کاری هم لحظه چه باید بکنیم؟

با دو توصیه کاری هم لحظه چه باید بکنیم؟

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

دریافت نمودن توصیه کار، تجربه ی بسیار هیجان انگیزی می باشد. با اینحال دو توصیه کار چه؟ آن هم در آن واحد؟ برای این یکی یقیناً باید جشن بگیریم.

شرایط اقتصادی رو به افزایش است و فرصت های فراوانی جلوی روی مردم باهوش، با انگیزه و خلاقی مانند ما قرار دارد. این یعنی سناریوی بالا صرفاً خواب و خیال نیست. علي الخصوصً اگر با تمام انرژی و دقت ضروری در جستجوی شغل مورد نظر خود گشته باشیم. ولی باید گفت، در دست داشتن بیش از یک توصیه کاری می تواند موقعیت پیچیده ای باشد. فرض کنیم به جای آنکه مجبور باشیم پیشنهادی را بررسی نماییم و شیوه های خوب مذاکره برای آن را پیدا کنیم، شغل حال حاضر مان را ترک نماییم و جابجا شویم، باید همه ی این سختی ها را برای یک توصیه فراوانی دیگر نیز انجام دهیم که این، کار ما را خیلی بیشتر از دوبرابر گسترش خواهد داد.

کریستینا لئوناردی، یک مربی زندگی شغلی و شخصی می باشد که تمرکزش بر کمک به دیگران برای بردن نهایت بهره برداری از زندگی شخصی و شغلی شان است. پیش نهاد های لئوناردی پیرامون ی نحوه ی مواجهه ی اثربخش با چنین موقعیتی را پیشتر خواهیم خواند.

پیش نهاد ی ایشان به تازه کارها این است که: “انتخاب ما هیچگاه نباید صرفاً با استناد به سود باشد. باید این را در نظر گرفت که آیا این شغل ما را به اهداف و منظر نهایی مان برای زندگی شغلی خود نزدیک تر خواهد نمود یا دورتر؟ فرصت افزایش نیز نباید از قلم انداخته شود، نه تنها صرفاً از جهت ترفیع و کسب عنوان شغلی بهتر، حتی باید دید کجا بیشتر یاد خواهیم گرفت، بیشتر تجربه کسب خواهیم کرد، کجا بیشتر دیده خواهیم شد، کجا توانایی تازه کسب خواهیم کرد و یا در محدوده ی کاری خود بر عرصه ی تازه ای چیره خواهیم شد”.

بیشتر بدانید:   آموزش تولید اپ موبایل به روش کاربرپسند

پیش نهاد ی لئوناردی این است که در باب هر یک از توصیه های شغلی از خودمان بپرسیم آیا خدمات رسانی مالی، یا راهنمای بالقوه، و یا فرصتی برای پیشرفت و پیشرفت ی حرفه ای در این شغل می باشد که بتواند به افزایش ما در آن کمپانی کمک کند یا نه.

اگر بعد از سبک سنگین کردن هر دو توصیه، هر دو در این جنبه ها با هم برابر بودند، فاکتور های دیگری هستند که قادر ایم آنها را مورد بررسی قرار دهیم. برای نمونه، هزینه ی زمانی و کرایه ی رفت و آمد، از نمونه مواردی می باشند که به نظر ی لئوناردی بررسی شان بطور کلیً منطقی است. اگر در هر دو کمپانی فرصت شکوفایی داریم، با اینحال رفت و آمد به یکی، هر روزه یک ساعت وقت ما را بیشتر می گیرد انتخاب ما واضح خواهد بود.

یک راه دیگر برای ارزیابی و مقایسه ی موقعیت های مختلف شغلی این است که ببینیم به روش روزمره خودمان را کجا قادر ایم بیشتر تجسم کنیم. به عبارت دیگر، لئوناردی بیان میکند اگر همه ی فاکتور های دیگر برابر بودند، از خودمان بپرسیم فرهنگ هر یک از آنها به چه نحو است، و آیا می توان به آن بالید یا نه؟

توصیه شغل های پر درامد,توصیه کاری,توصیه کاری تازه

اگر بعد از همه ی این بررسی ها و مقایسه ها باز هم واقعاً نمی توانستیم از بین آنها انتخاب کنیم، از هر دو به نفع خود سود بگیریم. ما در این موقعیت از ابزاری برخوردار هستیم به اسم اهرم قدرت. از آنجایی که اکثر کمپانی ها فرصت های شغلی خود را نسنجیده به این و آن توصیه نمی دهند، قادر ایم فرض را بر این بگذاریم که برای داشتن ما در تیمشان حاضرند با ما راه بیایند.

بیشتر بدانید:   ‎زارا به چه نحو به یکى از بهترین برندهای پوشاک مبدل شده است؟

این را مد نظر داشته باشیم که مواردی مانند محدودیت های بودجه ای می توانند سد راه مذاکره قرار بگیرند، با اینحال این مطمئناً به آن معنا نیست که گفتمان پیرامون ی نقاط مهم یک توصیه کاری را کنار بگذاریم، به ویژه وقتی نمی دانیم از بین دو توصیه کدام را انتخاب کنیم.

اگر هر دو موقعیت با قابلیت مذاکره ای ما همخوانی دارند، یا به آنها نزدیک هستند، ممکن است بد نباشد به شکلی حساب شده به هر یک از مدیران استخدام کننده بگوییم که در حال بررسی توصیه دیگری هم هستیم و واکنش ایشان را پایین نظر داشته باشیم. طرف مقابل ما بر حسب خواسته ها و نیاز های کمپانی مورد نظر، امکان دارد با توصیه های فراوانی سعی کند ما را به سوی خودش بکشاند و یا اینکه به ما کمک کند انتخاب خوبی داشته باشیم.

توصیه کاری خوب,توصیه های شغلی,پیشنهادات کاری

با این وجود باید به یادداشت که نباید در این کار نشانه ای از خودستایی یا خودبزرگ بینی در رفتار ما باشد. باید به خاطر هر دو توصیه خوشحال باشیم با اینحال نه به شکلی که فکر کنیم درِ آسمان باز شده است و ما پایین افتاده ایم.

بالاخره باید بیش از هر چیز دیگر این را به خاطر داشته باشیم که موقعیت حال حاضر ما، به توجه به اینکه مطمئناً دلیل سردرگمی مان می شود، موقعیت فرخنده ایست. ما نه یکی، حتی دو فرصت محشر در مقابل خود داریم. وقتی تا اینجا پیش رفته ایم، احتمال اینکه نتوانیم این موقعیت را به نفع خودمان تمام کنیم خیلی کم است. چنین انتخابی تنها باید خود ما را راضی کند. باید کاری را انجام دهیم که ما را خوشحال میکند و برای زندگی حرفه ای مان بهترین انتخاب است.

بیشتر بدانید:   جذب بازار کسب و کارهای کوچک – قسمت دوم

اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع