» به چه نحو میتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم

به چه نحو میتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

به چه نحو به اهداف خود برسیم؟

یکی از اصول هدف­ سازی این است که مطلقاً تا وقتی که به هدف­مان نرسیده­ ایم، با هیچکس راجع به اهداف­مان صحبت نکنیم!

باور کنیم که با رعایت کردن همین اصل ساده، خیلی به اهداف­مان نزدیک می­شویم. بخش فراوانی از معضلات هدف ما ناشی از سیگنال های منفی محیط است. از هدف­مان با هیچکس حرف نزنیم! اصلاً نیازی ندارد که دیگران بدانند ما چه می­ کنیم!
قبل از هر کاری یکی از زیباترین و شکیلترین دفترهای موجود در مارکت را تهیه کنیم! این دفتر اهداف ما خواهد بود.

این دفتر باید قطور باشد! مثلاً ۲۰۰ برگ. از همه مهم­تر، دفتر اهداف ما، باید قفل داشته باشد! طوری که هیچکس جز خودمان، این دفتر را نخواند! حتی نزدیکترین و صمیمی­ ترین دوست مان! اهداف­مان را با جزئیات کامل در این دفتر می­ نویسیم.

یک تجربه­ ی شخصی از یک مخاطب: من از سال ۸۴ تا به این لحظه شعر می­ گویم. اولین شعر خود را شهریور ۷۴ سرودم. با اینحال تا ۳ سال هیچکس نمی­دانست من شعر می­ گویم! آن وقت هنوز ان ال پی نخوانده بودم. با اینحال بطور ناخودآگاه از ابراز وجود با اسم یک شاعر خودداری می­کردم! در همان ۳ سال بود که سبکِ ویژه خود را یافته و فهمیدم که در چه قالب و در باب چه موضوعاتی بهتر می­ توانم شعر بگویم و بنویسم!
از آن وقت، تا این لحظه حدود ۷۰۰۰ بیت شعر گفته­ ام! ممکن است اگر همان ابتدا مطرح می­کردم که شاعر هستم تا الان ۱۰۰۰ بیت شعر گفته بودم.

بیشتر بدانید:   تکنیک های هدف گذاری و هدف داشتن در اشتغال

برای رسیدن به هدف,به چه نحو به اهداف خود برسیم,به چه نحو به اهداف خود دست پیدا کنیم

از اهداف خودمان با هیچکس سخن نگویید مگر یک نفر! و ایشان کسی نیست جز کارشناس بی­ طرف!!!

اولاً، کسی که بی­ طرف باشد درمقایسه با شکست یا موفقیت ما هم بی اختلاف خواهد بود! یعنی برایش فرقی نخواهد داشت. ثانیاً، در عرصه­ ی هدف ما هم کارشناس است. اگر چنین کسی را نداریم خودمان بهترین مشاور خودمان هستیم. اکنون دلیل چیست؟ چرا نباید هدف­ مان را به کسی بگوییم؟

دو حالت دارد:

۱- مخاطب ما، امکان دارد حسادت کند. حتی اگر به ذهن خطور می کندً ما را تأیید و همراهی کند، قلباً و باطناً مایل نیست ما به هدف­مان برسیم. همین فکر منفیِ ایشان، در رسیدن ما به هدف، مانع ایجاد می­کند.
کمترین آسیب، این است که رسیدنِ ما به هدف، به تأخیر می­ افتد.

۲- مخاطبِ ما، انسان خوبی­ست و خیرخواهِ ماست. شور و شوق قلبی فراوانی هم دارد تا ما به هدف­مان برسیم. با اینحال تنها کافی­ست وقتی­که ما پیرامون­ ی هدف­ خود حرف می­ زنیم ایشان در دلِ خود بگوید: اگر به هدفش نرسد چقدر بد می­شود!
همین جمله سیگنال منفی را به سویِ هدف ما پرتاب می­کند.

به چه نحو به اهدافم برسم,به چه نحو به اهدافمان برسیم,به چه نحو به اهدافمون برسیم

باز هم دلیل دارم که چرا نباید هدف­مان را به کسی بگوییم؟

چونکه ما در حقیقت با کلماتی که از دهانمان خارج می کنیم، امواجی را در محیط پخش می کنیم. وقتی کلام را به آنکه نباید! گفتیم، هدف ما از حالت ویژه و خاص بودن، خارج شده و جنبه ی عمومی پیدا میکند. وقتی چنین اتفاقی افتاد، هدفِ ما از کنترل ما خارج می­شود.

دوستان خوب دقت کنید:

بیشتر بدانید:   زنگ خطرهای یک توصیه شغلی بد کدامند؟

وقتی که فرضیه ی تازه ای به خاطر ما می رسد ( راجع به هر موضوعی) سریعاً آن را در دفتر هدفسازی قفلدار خود بنویسیم. اگر ننویسیم چه می شود؟

بعد از ٧٢ ساعت، فرضیه ی ما به خاطر فرد دیگری منتقل می شود !!!!
اهداف زندگی ما هم همین­ گونه است. حتماً بیننده بوده اید که به چیزی فکر کرده اید و بعد از مدتی، فکر خود را به روش عینی و قابل دیدن، دیده اید، به وسیله فرد دیگری اجرا شده است. یا کاری را که هنوز مقدمات آن را تکمیل نکرده اید! پیرامون اش با کسی صحبت کردید و ایشان فرضیه ­ی شما را بعد از مدتی اجرا کرده!

عزیزان من؛ اهداف خود را حتماً در همان لحظه که به ذهنتان می رسد در دفتر هدفسازی بنویسید و برای آن یک استراتژی حقیقی و قابل دستیابی در نظر بگیرید.

رعایت همین اصل ساده؛ دو دستاورد مهم برای شما خواهد داشت:

۱- هر روز جزئیات تازه ای را به هدف­مان اضافه می کنیم و ممکن است نکات غیر ضروری را هم حذف کنیم.
از اینرو هدف ما، صیقل یافته، ساخته و پرداخته خواهد شد و دستیابی به آن هر روز بیش از روز قبل میسر خواهد بود.

۲- با نوشتن هدف و تعیین استراتژی برای آن، در حقیقت ما از عمومی شدن هدف­مان جلوگیری کرده ایم!
این گونه است که بازهم برای ما خاص می­ ماند. اکنون، هدف تحت کنترل ماست.

احساس نقص ایجاد نیاز حرکت به سوی تکامل

هیچگاه از اینکه از معایب و نقایص خود آگاه میشویم، هراس نداشته باشیم. دانش آموختگان مؤسسه acceeder فرانسه جلسات با مزه ای دارند. آنها دور هم جمع می شوند و پیرامون­ ی رفتارها و اشتباهات شان در زندگی صحبت می کنند. در هر نشست یک نفر داوطلب میشود که از نقص هایش آگاه شود. دیگران هم بدون غرض ورزی و بدون جانبداری به حرف هایش گوش داده و یادداشت برداری می کنند. در انتهای نشست، هر کسی معایب و نقایص شخص داوطلب و به علاوه از طرف دیگر شیوه های برطرف کردن آن را روی کاغذ می نویسد و به ایشان می دهد.

بیشتر بدانید:   قرارداد ارتباطات https تاثیر آن در سئو سایت چیست

تمام برگه ها هم بدون اسم هستند و شخصی که داوطلب میشود، اصلاً متوجه نمیشود کدام برگه مرتبط به کدام دوستش است.

ما برای اینکه به اهداف­مان برسیم ابتدا باید نقایصِ درونی خود را برطرف کنیم تا با نیت­مان سنخیت داشته باشیم. بین ما و اهداف متعالی ما، باید هماهنگی هایی ایجاد شود. و آنچه گفتم یکی از بهترین شیوه های آگاهی از نقایص هست.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع