» بک لینک مافیا | راهنمای ارتقاء کارایی عکس ها در سئو: تصویر‌ها از متون ارزشمند‌تر می‌شوند

بک لینک مافیا | راهنمای ارتقاء کارایی عکس ها در سئو: تصویر‌ها از متون ارزشمند‌تر می‌شوند

شیوه برقراری رابطه مصرف کنندگان و مخاطبان با محتوا تصویری بسیار دارای اختلاف با محتوا متنی است. هر تصویر غیر از این که درمقایسه با متن بیش‌تر جلب توجه می‌کند توانایی دارد محتوا را در حجمی کم و مدت لحظه محدود‌تری به مخاطب منتقل کند.

به علاوه از طرف دیگر تاثیرگذاری و ثبت در اذهان به وسیله عکس ها موجود در تارنما با نوشته‌ها قابل مقایسه نیست. چند سالی از تغییر نگاه گوگل با استناد به همین حقیقت می‌گذرد و این روز‌ها بر کسی پوشیده نیست که تصویر‌ها گاهی از متون ارزشمند‌تر می‌شوند.
با اینحال همین تصویر‌های دلچسب برای مصرف کنندگان گاهی به معضل حادی برای وبمستران مبدل می‌شود. تولید تصویر بخشی از تولید محتوا است و انتخاب هوشمندانه آن مهم است. اگر شما هم از آن گروه مدیران تارنما هستید که از خود می‌پرسید:
به توجه به تصاویرخوبی که در بین مطالب قرار داده‌ام چرا گوگل عکس ها را در نتایج نشان نمی‌دهد؟
آیا باید تگ Alt را برای تک تک تصویر‌ها به کار ببرم؟
اختلاف فرمت‌های مختلف JPEG، GIF و PNGدر انتخاب تصویر بهینه و سئو چیست؟
و…
پیش نهاد می‌کنیم راهنمای ارتقاء کارایی عکس ها در سئو را پیگیری کنید.

معرفی نکات ضروری و راهنمای ارتقاء کارایی عکس ها در سئو

اصول اسم‌گذاری توصیفی عکس ها به زبان ساده
بینهایت آسانتر است که از اسم اصلی خود فایل تصویری حین بار گزاری آن در مطالب استفاده کنید. با این وجود که ما در بیشتر مواقع دنبال را‌هی ساده تر و بی‌دردسر هستیم؛ با اینحال سئو کاری پرزحمت است!
نامگذاری عکس ها برای شناساندن کلمه بنیادی به موتور جستجو اجرا میشود. عکس ها باید با نمونه‌های شبیه به خود اختلاف داشته باشند و آن‌ها هم مانند محتوا بدرخشند. به خاطر داشته باشید که ربات‌های جستجو همزمان با متن عکس ها را جستجو کرده و نتایج را با استناد به آن‌ها نیز طبقه بندی می‌کنند.
فرض کنید تصویر یک خودرو FORD را در رابطه با تازه ترین تفاوت کالا این تولیدکننده در یک پست قرار داده‌اید. بهره برداری از اسم پیش فرضی مانند DCMIMAGE10.jpg که به وسیله دوربین شما تولید می‌شود خوب است؛ با اینحال بهتر از آن تولید اسم متفاوتی مانند Ford-Mustang-LX-Red.jpg است.
در اسم ‌گذاری توصیفی به عبارات جستجو شده به وسیله مصرف کنندگان هم توجه کنید. بد نیست به نمونه‌های نگاهی بیندازید:

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | ضریب بازگشت سایت

• ۲۰۱۲ Red Ford Mustang LX
• Ford Mustang LX Red 2012
• Red Ford Mustang LX 2012
متداول‌ترین الگو اسم‌گذاری را رعایت کرده و مثلا بنگرید اول سال تولید نوشته شده یا نمونه کالا؟ رنگ کالا اولویت دارد یا خوب است اسم کمپانی پیش از هرچیز اسم درج شود؟
با وجود این که این شیوه بطور کلی خواست‌ای است با اینحال عادات گوگل و آن چه که رواج یافته است به شکل ترند یا یک روند مصرف کنندگان را زودتر به تارنما شما هدایت خواهد نمود.

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع