» بک لینک مافیا | ضریب بازگشت سایت

بک لینک مافیا | ضریب بازگشت سایت

در مقاله ای در باب ضریب بازگشت سایت و نحوه محاسبه آن صحبت کردیم و متوجه شدید که در حقیقت ضریب بازگشت، میزان جذابیت سایت شما را برای ترغیب به ماندن بازدید کننده در آن واضح می کند. لذا هر وبمستر باید در بیشتر مواقع از میزان ضریب بازگشت سایت خود اطلاع داشته باشد تا بتواند برنامه های درست و مناسبی را برای پیشبرد سایت به سوی مقام اول گوگل دیزاین کند با اینحال مسئله ای که مطرح است این است که قبل از این که به بررسی ضریب بازگشت سایت بپردازیم باید واضح کنیم که حاضرین سایت ما در کدام دسته قرار دارند و سپس بررسی ضریب بازگشت را براساس بررسی آن گروه از حاضرین انجام دهیم.

انواع حاضرین سایت

۱- مصرف کنندگان ورودی از روش لینک دهی سایت
ممکن است ر عده ای از سایت ها مشاهده کرده باید که تبلیغاتی معرفی شده که در انتهای آن جملاتی مانند این می باشد: ” مطالب دیگر سایت ما را پیگیری کنید” و یا ” از سایت ما دیدن فرمایید” و سپس لینک سایت قرار گرفته است. کاربرانی که از این طریق وارد سایت شما می شوند، صرفا کنجکاو هستند که بفهمند محیط سایت شما به چه نحو است و برای ان ها محتوای سایت مهم نیست لذا امکان دارد لحظه فراوانی را در سایت شما باقی نماند.
۲- سایت های ارجاع دهنده نامناسب
عده ای از سایت ها صرفا برای این دیزاین شده اند که حجم انبوهی از معلومات را از شبکه جهانی وب گرفته و در سایت خود در دست استفاده کننده قرار دهند به این سایت ها، ارجاع دهنده کم ارزش یا نا خوب می گویند از این جهت افرادی که از سایت ها بیشتر بازدید می کنند، در جستجوی همین دسته مطالب هستند حال اگر این افارد از روش این سایت ها به سایت شما که مطالب به روز دارد هدایت شوند، چون انتظار دیدن مطالب تازه را نداشته اند و در جستجوی همان گروه مطالبند، سریع سایت شما را ترک می کنند.
۳- حاضرین ثابت
افرادی که مکررا به سایت شما سر می زنند و مطالب را مطالعه می کنند که این مردم نقش مهمی در ضریب بازگشت سایت دارند با این وجود اگر تعداد دفعات مراجعه استفاده کننده به سایت بیشتر از دفعات آپدیت باشد و خیلی سریع سایت را ترک می کند چون آن روز هنوز نوشته تازه در سایت نگذاشته ای و مطالب قبلی برای ان ها تکراری است.
۴- مصرف کنندگان ورودی از روش موتور جست و جو
این دسته از مصرف کنندگان عبارت مخصوصی که جز کلمات بنیادی شما هست را در گوگل سرچ کرده و از این طریق وارد سایت شما می شود پس چون دنبال آن نوشته بوده در سایت شما می ماند و نوشته را مطالعه می کند. لذا شناسایی کلمات بنیادی که گوگل برای ان مکان مخصوصی قائل است در جذب استفاده کننده و ضریب بازگشت سایت شما بسیار ارزش دارد.

منظور از ضریب بازگشت یا Bounce Rate چیست

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

بیشتر بدانید:   موفقیت انسان در چیست