» بک لینک مافیا | ضریب بازگشت

بک لینک مافیا | ضریب بازگشت

همان گونه که می دانید، مخاطبین سایت ها، مصرف کنندگان هستند و رقابت سایت های هم مسئله، به سوی جذب مصرف کنندگان بیشتر به سوی خود است. در حقیقت تمام تلاش مردم بر این است که سایتی با محیط و مطالب دلنشین و تولیدات برند و مفید دیزاین کنند که استفاده کننده در لحظه ورود به آن سایت، به ماندن بیشتر در سایت و بهره برداری از مطالب و تولیدات، ترغیب شود. پس متوجه شدید که میزان جذابیت سایت شما به وسیله حاضرین و میزان توقف آن ها در سایت واضح می شود و برای سنجش این جذابیت، از معیاری به اسم ضریب بازگشت یا Bounce Rate استفاده می شود.

تعریف کلی از ضریب بازگشت

ضریب بازگشت به تعداد کل کاربرانی گفته می شود که وقتی که وارد سایت شما می شوند، فورا و بدون بررسی سایت، آن را ترک می کنند و لذا به آن درصد خروج یا نرخ پرش هم گفته می شود. پس همان شکلی که که متوجه شدید، ضریب بازگشت در حقیقت یک معیار منفی برای سایت است یعنی به هر میزان ضریب بازگشت بیشتر باشد یعنی تعداد پرش استفاده کننده از سایت شما بیشتر بوده و نشان می دهد که سایت شما چقدر ضعیف است.

نحوه محاسبه ضریب بازگشت و دلیل ارزش آن

برای محاسبه ضریب بازگشت، ما باید تعداد خروجی های مصرف کنندگان فورا بعد از ورود را به کل تعداد حاضرین سایت تقسیم کنیم و نه این که تنها به تعداد خروجی های آنی توجه داشته باشیم. با اینحال دلیل این که چرا دانستن ضریب بازگشت ضروری است این است که این مهم، میزان موفقیت سایت شما را به اشتراک رقبا تعیین می کند.
اگر ملاحظه نمودید که ضریب بازگشت در حال گسترش است، این بدان معنی است که سایت شما دچار ضعف شده است و شما باید با اقداماتی مانند آپدیت بیشتر، دلنشین تر کردن محتواهای سایت و حتی دیزاین سایت و… ، سایت خود را از نابودی نجات دهید بدلیل آنکه به طرز تقریب اگر ضریب بازگشت به بالای ۸۰ درصد برسد، سایت شما در سراشیبی تند زوال قرار گرفته است.
از جهت دیگر اگر ملاحظه نمودید که هر روزه تعداد حاضرین سایت در حال گسترش است با این وجود همراه با آن میزان ضریب بازگشت نیز به موازات گسترش تعداد حاضرین گسترش می یابد، این موضوع خوبی نیز و در دراز مدت تاثیر منفی خود را نشان خواهد داد لذا هرچه هر روزه تعداد حاضرین سایت زیاد و ضریب بازگشت کم شود، یعنی سایت شما به سوی مقام بندی محشر حرکت می کند.

لینک داخلی (Cross-linking) و ارزش وجود آن

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

بیشتر بدانید:   برای پیدا کردن شغل فرضیه آل چقدر باید صبر کنیم؟