» بک لینک مافیا | لینک داخلی

بک لینک مافیا | لینک داخلی

یکی از شیوه های ارتقاء کارایی سایت، تولید محتوا است. وقتی که شما مقاله ای برای سایت خود می نویسید، لینکی به آن صفحه که این مقاله در آن می باشد اختصاص می دهید به این قبیل از این که که در دست به سایت خود شما هستند و هر یک یک صفحه ویژه را نشان می دهد، لینک های داخلی گفته می شود.
هر صفحه از هر سایتی باید یک لینک داشته باشد تا گوگل در وقتی که قصد بررسی سایت را دارد، بتواند به تمام صفحات رجوع کند و از محتویات آن ها با خبر شود. همان گونه که قبلا گفته ایم، گوگل مقام بندی سایت را براساس هر صفحه جداگانه انجام می دهد و امکان دارد مقام شما از لحاظ یک صفحه بالا باشد با این وجود در صفحه دیگر شما نزول مقام داشته باشید. لینک های داخلی باید به هم رابطه داشته باشند تا موتور جستجو راحت بتواند به همه دسترسی بیابد و یک شبکه شبیه به تار عنکبوت ایجاد شود.
ساختار عنکبوتی یا هرمی به این صورت است که در یک سایت، از صفحه اصلی به صفحات فرعی دسترسی پیدا کرد و وقتی وارد هر یک از این صفحات فرعی می شوید، قادر اید به صفحات دیگر دسترسی پیدا کنید. با اینحال در لینک دهی نباید افراط نمود و زیاده روی کرد از آنجاییکه تحت این شرایط استفاده کننده خسته خواهد شد چون هدف از لینک های داخلی، دسترسی سریع تر استفاده کننده به مطالب و گسترش بازدید است.

دلایل ارزش لینک های داخلی در ارتقاء کارایی سایت

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، وجود لینک های داخلی به چند دلیل ارزش دارد و وبمسترها نباید از ان غافل شوند:
۱- وقتی که هر صفحه سایت شما، یک لینک داشته باشد، استفاده کننده راحت تر می تواند به مطالب دسترسی بیابد و این مخصوصا در وقتی که شما بخواهید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ سایت خود استفاده کنید، ارزش بیشتری می یابد.
۲- به علاوه از طرف دیگر وجود لینک های داخلی دلیل می شود که استفاده کننده از یک متن بتواند به مقالات دیگر دسترسی بیابد پس سرگرم خواندن مطالب می شود و با این وجود ضریب بازگشت سایت شما کم می شود.
۳- وجود لینک هاید اخلی برای خود وبسمتر ها هم مفید است از آنجاییکه وقتی که بخواهند به یک استفاده کننده پیرامون یکی از مقالات اطلاعاتی دیگر بدهند یا جواب آن ها را بدهند، راحت تر می توانند به آن مقاله دسترسی بیابند.
۴- وجود لینک های داخلی دلیل می شود که رنکینگ بین صفحات سایت تقسیم شود.

آیا گرفتن مقام بالا بدون سئو شدنی است؟

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

بیشتر بدانید:   مدیریت در تولید و سرمایه گذاری