» بک لینک مافیا | محتوای تکراری

بک لینک مافیا | محتوای تکراری

تولید محتوا، یکی از بهترین و موفق ترین شیوه های سئو برای ارتقاء کارایی سایت است. نوشتن مقالات دلنشین و بکر که از قانون های سئو پیروی کند، دلیل می شود که مصرف کنندگان در بیشتر مواقع برای یافتن مطالب تازه سر وقت سایت شما بیایند از آنجاییکه باور می کنند که سایت شما بهترین آپدیت را دارد. با اینحال همان گونه که محتوای تازه و بکر برای شما تاثیر مثبت دارد، محتوای تکراری به ضرر شما کار می کند. بنمایش درآمده که عده ای از سایت ها، مطالب سایت های دیگر را برای خود انتخاب می کند و دقیقا شبیه به همان را بدون تغییراتی در سایت خود قرار می دهند با این وجود این کار برای Hن ها سودی ندارد از آنجاییکه گوگل تاریخ ثبت ابتدایی مقاله را می داند ولذا به استی امتیاز می دهد که اولین بار این مقاله را ثبت نموده است. با اینحال ممکن است این مسله برای سایت های تولید کننده محتوا نگران کننده باشد با اینحال ضروری است به چند نکته توجه داشته باشید:
۱- توجه داشته باشید که سایتی که از مطالب شما کپی برداری می کند، در حقیقت تاثیر منفی برای شما ندارد چون امتیاز متن برای شما لحاظ می شود و ضرر به خود سایت مربوطه وارد می ود از آنجاییکه گوگل آن را با اسم متخلف شناسایی می کند. این قبیل سایت ها دو دسته می شوند:
– سایت های اسکرپر( Scrapers) که مطالب شما را دقیقا با اسم نویسنده و مشخصات سایت شما در سایت خود قرار می دهند و لذا نه تنها برای شما مضر نیست حتی خواننده آن سایت می تواند به سایت شما هم رجوع کند و اگر در آن مقاله شما از انکر تکست استفاده نموده باشید، مسلما با قرار گیری مقاله در سایت های اسکرپز، استفاده کننده می تواند به سایت شما لینک داده شود.
– سایت های دزد محتوا که این سایت ها مطالب شما را با اسم سایت خود کپی می کنند و این نوعی سرقت ادبی است.
گوگل هر دو دسته سایت را جریمه می کند با این وجود خود شما هم قادر اید گزارش تخلفات را به گوگل معرفی کنید تا تخلف زودتر بررسی شود.
۲- اگر شما یک پست مهمان نوشته اید و بخواهید عین همان را در سایت خود قرار دهید و یا این که بخواهید مطالب قبلی که بازدید بیشتری داشته با مجدد نشر کنید، این کار خود نوعی محتوای تکراری از لحاظ گوگل به حساب می آید لذا پیش نهاد می شود که در چنین موقعیتی برای این مطالب از تگ rel=canonical استفاده کنید تا موتور جست و جو متوجه شود که این نوشته اصلی نیست و اصل آن قبلا معرفی شده است.
۳- اگر تصمیم گرفته اید همان مطالب را مجدد بیان کنید، از تضاد در عناون و مطالب استفاده کنید به این معنا که اگر نوشته اید برای ارتقاء کارایی سایت چه باید کرد حال در مقاله ای دیگر بنویسید برای ارتقاء کارایی سایت چه کارهایی نباید کرد و متن را متضاد کنید.

مراحل انتخاب کلمات بنیادی برای مطالب سایت

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

بیشتر بدانید:   فروش های مرتبط را جدی بگیرید