» بک لینک مافیا | نگاهی به جنب و جوش حلزون وار جستجو در گوگل

بک لینک مافیا | نگاهی به جنب و جوش حلزون وار جستجو در گوگل

بر خلاف اکوسیستم نمایش که هزاران برند رنگارنگ در آن آمد و شد داشته‌اند و تکنولوژی‌های بسیاری را در غالب ابزارو وسایل مدرن به انسان تقدیم نموده‌اند بخش جستجو در گوگل در یک دهه قبلی چندان تغییری نداشته است. وقتی که به دنیا موتور جستجو گوگل و بنیادی‌ترین بخش آن یعنی “جستجو” سر و گوشی به آب می‌دهیم متوجه یک تکرار، حرکتی که حدودا مانند بی حرکتی است و در حقیقت سکون مخصوصی می‌شویم.

با وجود این که هنوز بسیاری از مصرف کنندگان از روش همین بخش “جستجو” گوگل در محیط وب کاوش می‌کنند و این کانال بازهم بهترین و پرطرفدار‌ترین راه تحقیق در جهان است با اینحال هیچ گاه این بخش مسئله داغ و پر تغییری در دنیا نبوده است. باکس جستجو گوگل، سیستم تایپ کلمات و خلاصه رویه جستجو سال ۲۰۱۷ گوگل همان چیزی است که سال ۲۰۱۰ یا قبل‌تر بیننده آن بوده‌ایم!
همین جنب و جوش حلزون‌وار دلیل شده این صنعت بزرگ از یک تغییرمهم و توانمند در یک دهه واپسین تکنولوژی بی‌سود بماند: جستجو بنا شده بر مصرف کنندگان یا همان شخصی‌سازی جستجو برای مصرف کنندگان!
در این خبر نگاهی به جنب و جوش حلزون وار بخش جستجو در گوگل داشته‌ایم. نگاهی که در معرض نمایش گذاشته است گوگل چندان هم که فکر می‌کنیم بی‌عیب و نقص نیست و در این سال‌ها کمی از غافله عقب مانده است!

بررسی جنب و جوش حلزون وار جستجو در گوگل

دقیقا سال قبلی بود که گوگل با کمی سر و صدا خدمات “تطبیق خریدار” و “مبدل درون فروشگاهی” را در عرصه جذب بازار موتور‌های جستجو معرفی نمود. این دو تغییر تنها و بزرگ‌ترین تفاوت “جستجو” گوگل در این سال‌ها بودند که به روش خلاصه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.
تطبیق با خریدار
تازه ترین تحول گوگل در این بخش یعنی “تطبیق با خریدار” ابزار خوبی برای بازاریابان است تا قادر باشند پیشنهادات خود را با استناد به معلومات و داده‌های شخص اول معرفی دهند و از این طریق کمپین‌های بهتر و خلاقانه‌تری را راه‌اندازی کنند.
مثلا تا قبل از معرفی این ابزار جستجو عبارت “کارت اعتباری” در گوگل اکثر مصرف کنندگان را به یک نتیجه واحد و عمومی هدایت می‌کرد؛ با اینحال اکنون هر بانک می‌تواند با استناد به CRM یا برنامه مدیریت رابطه با خریدار خود تبلیغاتش را دقیقا جایی به استفاده کننده نشان دهد که می‌داند بیش‌ترین کلیک را دریافت می‌کند.
نرخ مبدل درون فروشگاهی
توانایی بعدی که گوگل برای “جستجو ” بهتر معرفی کرد نرخ مبدل درون فروشگاهی بود. قابلیتی که مانند یک حلقه اتصالی فروشنده و استفاده کننده را به هم وصل می‌کرد و به فروشنده این امکان را می‌داد تا دقیقا بداند آگهی صورت گرفته منجر به پرداخت درون فروشگاهی شده است یا نه.
کاربری اصلی این توانایی‌ها بیش‌تر زمانی واضح می‌شود که فعالیت مصرف کنندگان آفلاین است و می‌خواهیم بدانیم ارزش مالی هر جستجو استفاده کننده چه قدر بوده است.

صفحات چندگانه یا دروازه Doorway pages در سئو

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

بیشتر بدانید:   گسترش فروش اینترنتی با تفاوت جزئی در سایت