» بک لینک مافیا | پیرامون سیستم کران جاب (Cron Job) چه می دانید

بک لینک مافیا | پیرامون سیستم کران جاب (Cron Job) چه می دانید

در عرصه ارتقاء کارایی سایت، فعالیت هایی که باید انجام گیرد، به دو دسته تقسیم می شوند:
۱-    فعالیت هایی که به وسیله وبمسترها انجام می گیرد. این فعالیت ها شامل تولید محتوا، به روزرسانی سایت، معرفی خدمات آموزشی، معرفی تولیدات، پاسخگویی به مصرف کنندگان و…
۲-    فعالیت هایی که به روش اتوماتیک به وسیله خدمات هایی انجام می گیرد و وبمستر به طرز مستقیم در انجام آن ها دخالت ندارد. برای نمونه شما تصمیم گرفته اید، در یک لحظه ویژه، ایمیل هایی برای مصرف کنندگان سایت ارسال نمایید و یا این که تصمیم گرفته اید که یک دستوری را به روش اتومات برای سایت خود پیاده کنید. برای این کار شما قادر اید از خدمات هایی استفاده کنید که این امکان را برای شما ممکن می نماید و یک نمونه از آن ها، خدمات کران جاب (Cron Job)  است.

معرفی کران جاب (Cron Job) و نحوه کارایی آن

شما با بهره برداری از این سیستم قادر اید کارهای تکراری که باید در یک بازه زمانی واضح انجام شود را برای سیستم تعریف کنید با این وجود بعد از آن بی توجه بوجود شما، این سیستم به روش اتومات، فعالیت تنظیم شده را انجام می دهد. برای نمونه شما تصمیم گرفته اید که هر هفته در یک لحظه واضح، تازه ترین نوشته علمی و یا تازه ترین کالا خود را از روش ایمیل به مصرف کنندگان معرفی کنید و از این طریق اطلاع رسانی نمایید تا به سایت شما سر بزنند. قابلیتی که سیستم کران جاب دارد این است که شما قادر اید، دقیقه، ساعت، روز، هفته و ماه انجام کار را در دستورالعمل برای ان تعریف نمایید.
در سیستم کران جاب، گزینه ای می باشد که به آن  Command یا دستوالعمل می گویند . در این بخش شما باید تنظیمات را معرفی کنید.

سیستم کران جاب cron job

سیستم کران جاب cron job

وقتی که گزینه دستور  را باز می کنید، با ۵ ستاره روبرو می شوید. در شکل بالا شما ستاره ها را از چپ به راست دنبال نمایید. انتهای هر ستاره، کارکرد ان واضح است. ساره اول مرتبط به دقیقه است که شما باید دقیقه مورد نظر را در این بخش برای ان تعریف کنید. ستاره دوم ساعت، ستاره سوم تعیین کننده روز از ماه، ستاره چهارم تعیین کننده تعداد ماه و بالاخره ستاره پنجم، تعداد روز هفته را تعیین می کند. شما با تنظیمات در این بخش دقیقا به سیستم شرح می دهید که رفتار درخواستی را دقیقا در چه لحظه و در چه بازه زمانی انجام دهد.

گوگل ادسنس (Google Adsense)، خدمات تبلیغاتی گوگل
بیشتر بدانید:   خصوصیت های هدف گذاری خوب…

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع