» جلب اعتماد خریدار کلید موفقیت شماست

جلب اعتماد خریدار کلید موفقیت شماست

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

چگونگی جلب اعتماد خریدار

نیاز خریدار را بشناسیم، با کالا یا خدماتی آن نیاز را به سرعت و به شکلی حرفه ای برآورده سازیم و این کار را فورا به دیگران نیز یاد بدهیم. خلاقیت و خلاقیت را هرگز از یاد نبریم و برای هر کاری که می کنیم دلیلی محکم و خریدار پسند داشته باشیم.

در این مقاله سعی داریم که به عده ای پرسش های شبیه به شما جواب بگوییم.

در تهران و حدوداً در انتهای خیابان بهشتی (عباس آباد سابق) فروشگاهی است که در 10 سال واپسین پارچه ای بر سر در مغازه اش آویخته است: “حراج! به دلیل تغییر شغل …” آیا باور می کنید؟ آیا دیگر اعتماد می کنید؟ آیا این راهش است؟
ایجاد اطمینان در خریداران ممکن و جلب اعتماد آنان سخت ترین کار برای افرادی است که کالا یا خدماتی را برای معرفی در مارکت خواهند داشت. می گویم سخت ترین کار است بخاطر آنکه قبل از هر اقدامی در خصوص آن، باید بسیار پیرامون آن فکر بکنیم و بعد از تعیین استراتژی، تکنیکها و تاکتیکهایی را آزموده و نهایتاً با استفاده از یک ثبات رویه آن استراتژی را به اجرا گذریم.

روشهای جلب اعتماد خریدار

جلب اعتماد خریدار راههای متفاوتی دارد و با استناد به نوع کالا یا خدماتی که معرفی خواهیم کرد، خواهیم موفق شد استراتژی های متفاوتی را به کار بریم. با اینحال یک سری از کارها به نوع کالا یا خدماتی که معرفی می دهیم بستگی ندارد و به نحوی جزو اصول ایجاد اطمینان در خریدار و جلب اعتماد ایشان به شمار می آید.

در این مقاله میخواهیم تنها به یکی از راههای ایجاد اطمینان و جلب اعتماد خریدار بپردازیم:

دلیل قانع کننده و خریدار پسند!

برای هر چیزی که به خریدار میگوییم یک دلیل قانع کننده داشته باشیم به طوری که اطمینان داریم که ایشان حرف ما را باور میکند. برای اینکه ما قبل از اینکه بخواهیم این استراتژی را در پیش بگیریم، ضروری است که خیلی خوب پیرامون آن بیاندیشیم و آن را از زوایای مختلف بسنجیم و امتحان کنیم. خودمان را جای خریدار بگذاریم(حرفی که در بیشتر مواقع امیر قمصری میزند): ” آیا خودم این حرف را باور میکنم؟ ” ببینیم که بسادگی قادر ایم خودمان را و کلاه مان را قاضی کنیم: ” آیا من خودم این حرف را باور میکنم؟” با این شیوه، مطمئن باشیم که اگر خودمان، حرف خودمان را باور کنیم از هر لحاظ، خریدار ما نیز حرف ما را باور میکند و از این حیث ما یکی از راههای جلب اعتماد خریدار را آموخته ایم.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | نقل مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل

حال اجازه دهید که یک مثالی بیاورم: من فروشگاهی دارم که در آن میخواهم روی همه کالاهای آنالوگ، ۵۰ درصد تخفیف بدهم و برای این کار تا انتهای ماه فرصت قرار داده ام، دلیل این کار بطور کلیً روشن است، همه ی کالاهایی را که معرفی میکنم دارند دیجیتال میشوند و من باید هرچه زودتر و بیشتر جلوی ضرر را بگیرم، با اینحال از طرف دیگر میخواهم روی عده ای از انواع دوربین های دیجیتال هم ۵۰ درصد تخفیف بگذارم! در اینجا خریدار تعجب خواهد نمود و حس پرسشگری اش به ایشان میگوید لابد خراب از آب درآمده میخواهد از شرشان راحت شود یا اینکه از ما بپرسد چرا؟ به چه دلیل؟ چرا اکنون؟ این مارک؟ و … در اینجاست که ما باید دلیل قانع کننده داشته باشیم و اگر حرف و جواب بی ربط بدهیم مطمئن باشیم که اعتماد خریدار مان را برای در بیشتر مواقع از دست خواهیم داد. اگر بگوییم که برای تغییر شغل روی این نوع اجناس دیجیتالی تخفیف می دهیم و بعد چنین تغییر شغلی هیچگاه رخ ندهد، چه اتفاقی می افتد؟ با اینحال حالتی را در نظر بگیریم که ما به راستیً برای این تخفیف دلیل قانع کننده داریم، ما به خریدار می گوییم: «میدانید؟ ما در چند ماه واپسین فروش خوبی نداشته ایم و باید بتوانیم اجاره مکان و حقوق بچه ها (کارکنان) را سر ماه و به موقع پرداخت کنیم و … مشاهده نمائید که اگر فروشگاه ما پیش فروشگاههای همسایه مشهور به عدم پرداخت سر ماه و به موقع حقوق کارکنانش باشد، باز هم اعتماد خریدار مان را برای در بیشتر مواقع از دست داده ایم و ایشان دیگر از ما خرید نمیکند.

بیشتر بدانید:   فست سئو | پای درد دل وبمستران : لینک‌ها مهم و موثر با اینحال دوست نداشتنی (بخش دوم)

جلب اعتماد خریدار,جلب اعتماد خریدار,جلب اعتماد خریدار کلید موفقیت

در ایران در کمال تاسف و معمولاً بازاریاب های ما و فروشندگان ما یک استراتژی بیشتر یاد نگرفته اند و به قول خودشان : ” همین ما را کفایت میکند و بس است و بیشتر از این هم نمی خواهیم! ”  مشاهده نمائید این غلط است که ما بگوییم میخواهیم ” خریدار ” به ما اعتماد نکند! این خریدار نشد، که نشد، میرویم سراغ یکی دیگر! فروشندگان ما راه را به خطا می‌روند وقتی خریدار را دست کم می‌گیرند دیده اید که اکثراً درست و حسابی جواب خریدار را نمی‌دهند، یا جوابهای سربالا می دهند، دلایل الکی، بی سر و ته و بی محتوا تحویل خریدار میدهند و به اصطلاح خریدار را سنگ قلاب میکنند. بعد می نشینند توی مغازه هایشان و از نبودن خریدار و وضع بد اقتصادی و تورم و دولت و مجلس و غیره شکایت میکنند! و در چنین شرایطی ست که که آنها که رمز و رموز کار را بخوبی میدانند به قول خودمان آرام آرام یکی شان را دو تا میکنند و دو تایشان را چهار تا و حسابی پول در می آورند و بعد از مدت کوتاهی می بینیم که فروشگاهشان هی بزرگتر و بزرگتر خواهد شد و شعبه های گوناگونی این طرف و آن طرف باز میکنند. در عین حال، عده ای چون خود را در این میدان رقابت شکست خورده می بینند حرف و حدیث را پشت سر اینها شروع میکنند: ” نه بابا فلانی پشتش محکمه به فلان شخصیت و بهمان وزیر و وکیل و …” از اینجاست که به کار و ارزش دادن به خریدار با اسم یکی از عوامل موفقیت در اشتغال، مارکت خبر تایید نشده و بدگویی و زیرآب زدن و چوب لای چرخ گذاشتن ها داغ میشود!

بیشتر بدانید:   مزایای زیاد وفاداری به خریدار

وقتی دلیلی قانع کننده و باورکردنی داشته باشید، خریدار هم خودش را جای فروشنده میگذارد و این رابطه که به مرور مستحکم شود، اعتماد خریدار جلب میشود و این اعتماد به باور و یقین مبدل میگردد. یک اشتباه میتواند تمام باورها را به شک و بعد بی اعتمادی مبدل کند و فروشندگان ما باید خیلی مراقب این نکته باشند.

جلب اعتماد خریدار روی شبکه جهانی وب، کاری بس مشکلتر است چرا که رابطه رو در رو نیست و ما می بایست از روش کلمات و جملات و تصویر ها و صفحات و معلومات و پاسخگویی به موقع به نامه ها و نیازها و تسهیل سفارش و تحویل فوری و نمایش پیش نهاد نامه ها و معرفی ضمانت نامه ها این حس را در خریدار یا خریدار های ممکن خود بوجود آوریم.

آنچه در این مقاله کوتاه آوردم یعنی ” معرفی تنها یک دلیل قانع کننده به خریدار با اسم یکی از کلیدهای موفقیت در جلب اعتماد ایشان ” تنها یکی از راههای جلب اعتماد خریدار است.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع