» جنبه انسانی سئو : قدرت بشر

جنبه انسانی سئو : قدرت بشر

در بررسی پیشرفته سئو سایت و ارتقاء کارایی موتورهای جستجو مسئله مهم رابطه موثر با جامعه هدف است.

چرا کمپانی ها و برندها روی سئو سرمایه گذاری می کنند؟ آیا این کار باعث ایجاد ترافیک بیشتر می شود؟ آیا رنک و مقام بندی آن ها افزایش پیدا می کند ؟ آیا برند آن ها مشهور خواهد شد؟ این ها همه دلایلی هستند که باعث می شود برندها روی ارتقاء کارایی موتورهای جستجو سرمایه گذاری کنند با اینحال موردهای مهم دیگری نیز می باشد.

سئو در معنی نهایی به معنای برقراری رابطه است. یعنی برندها و کمپانی ها سعی می کنند از این شیوه با جامعه هدف خود و خریداران رابطه برقرار کنند. بدون این رابطه رنک آن ها بالا نخواهد رفت، ترافیک بالایی کسب نمی کنند و بالاخره فروشی هم نخواهند داشت.

با اینحال سئو به چه نحو این ارتباطات را ایجاد می کند؟ ایجاد رابطه صحیح و به جا به چه نحو به وسیله سئو انجام می شود؟

قبل از اینکه شما قادر باشید جامعه هدف به دست آورید باید این جامعه هدف را تعریف کنید. یعنی اینکه انتظار دارید مصرف کنندگان شما چه افرادی و با چه خواسته هایی باشند و بعد از آن سعی در جلب نظر و توجه آن ها داشته باشید.

به دفعات در مقاله ها و کنفرانس ها شنیده ایم که صحبت از استراتژی های کاربر محور سئو است با اینحال واقعا ما به چه نحو سعی در معنی کردن چنین جمله ای داریم. باید ارتباطات به گونه ایی باشد که کاربر از استفاده محتوای شما تجربه خوبی داشته باشد تا باز خواهان بهره برداری از آن باشد.

_ کاربر کیست و چرا باید به آن توجه کرد؟

در جهان سئو کاربرنما یک معرفی نیمه خیالی از خریدار فرضیه آل شما با استناد به جستجوهای انجام شده در مارکت و معلومات حقیقی خریداران حال حاضر شما است. و یا می توان این گونه اطلاع داد که شخصیتی است که شما خواهان هدف قرار دادن ایشان برای فعالیت مورد نظر خود هستید.

بیشتر بدانید:   مزایای زیاد وفاداری به خریدار

وقتی از یک وبمستر پرسش می پرسیم که کالا شما برای چه افرادی است و ایشان جواب می دهد برای همه مردم ، آنجاست که باید کارهای فراوانی را انجام دهیم. با اینحال در حقیقت کالا برای همه نیست و ما باید به خریدار مشورت دهیم تا جامعه هدف خود را شناسایی و متوجه شود که کالا و یا خدمت ایشان برای همه نیست.

می توان مثال را این طور گفت که این مقاله سئو هم خواهان و جامعه هدف خود را دارد امکان دارد فرزند خردسال من و یا مادر بزرگ من حتی یکدفعه هم سر وقت این مقاله نیاید با اینحال همین مقاله ممکن است در روز به دفعات به وسیله وبمستران و سئوکاران مورد بازدید قرار گیرد چون نوع مردم استفاده کننده از هر محتوا دارای اختلاف است.

اگر جامعه هدف خود را شناسایی کنیم راحت تر قادر ایم برنامه ریزی کنیم و زودتر به نتیجه برسیم.

_ به چه نحو شروع کنیم؟

گرچه مسئله شناخت کاربر سال هاست که پیرامون آن تحقیق و جستجو انجام می شود و کارهای فراوانی پیرامون آن انجام شده با اینحال هنوز به نظر صاحبنظران هنوز راه فراوانی برای رفتن می باشد.

برای شناخت هرچه بیشتر مصرف کنندگان و خریداران خود می بایست از همه جهات مسئله مورد بررسی قرار گیرد. با بررسی زوایای گوناگون مسئله قادر اید استراتژی های کاربردی را برای رسیدن به هدف خود داشته باشید.

برای پیشرفت شناخت بهتر کاربرها و خریداران این سه مسئله اصلی را ارزیابی کنید :

basic-demographics

. دموگرافیک یا جامعه شناختی

معلومات دموگرافیک در جستجوهای مارکتینگ و داده ها دست یافتنی هستند. با اینحال باید اطمینان حاصل کرد که این معلومات صحت و دقت نیاز را داشته باشد. برای این کار تنها خواندن یک مقاله و یا گزارش کافی نیست حتی باید مقالات گوناگون و گزارش های مختلف را بررسی و آنالیز کنید تا به صحت داده ها پی ببرید. بدانید و آگاه باشید که قوانین و معلومات لحظه ای تغییر می کنند و اگر روی داده های روز قبل خود اتکا کنید از دیگران عقب خواهید ماند.

بیشتر بدانید:   آگهی هدفمند و موفق به چه نحو است؟

برای انجام صحیح این فعالیت باید این موردها را به خوبی متوجه شوید :

۱_ آن ها به چه نحو خود را توصیف می کنند : مادرها ، پدرها ، اساتید ، ورزشکاران ، مترجم ها و …

۲_ در کجا سکونت دارند : روستا ، اطراف شهر و یا داخل شهر

۳_ بازه سنی آن ها چیست : کودک ، جوان و یا بزرگسال

۴_ در چه صنعتی فعالیت می کنند : مهندسی ، سلامت ، اقتصادی ، رسانه و یا …

۵_ سطح شغلی آن ها به چه نحو است : مدیریت ، سطوح بالای اجرایی ، گروه فروشنده ، مشاور و یا …

. این فعالیت ها به چه نحو به سئو کمک می کند؟

شناخت معلومات پایه ایی پیرامون جامعه هدف به شما کمک می کند که محتوای بهتر، عناوین بهتر و معلومات متا صحیحی استفاده کنید.

bce5be64c06515cd679bd8608f5769d0

_ محرک های اجتماعی

بشر بوجود آورنده اجتماع است. در سال های قبلی هم تاثیر و افزایش جراید و شبکه های اجتماعی را در زندگی بشر دیده ایم. با این وجود انسان به عنوان یک شخص بیرونی دوست ندارد در گروه ها حاضر شود حتی می خواهد نقش تعیین کننده ایی داشته باشد.

این پرسش ها پرسیده شود :

_ افرادی که با آن ها در رابطه هستید چه افرادی هستند و تاثیرات بین شماها به چه نحو است؟

_ برندهای تاثیر گذار کدام هستند؟

_ آن ها جزء کدام گروه و دسته هستند؟

_ بیشتر مایل به کدام یک از جراید و شبکه ها هستند؟ ( تلویزیون ، شبکه جهانی وب ، مجلات ، شبکه های اجتماعی )

. این فعالیت ها به چه نحو به سئو کمک می کند؟

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | سئو با فیس بوک

شناخت فضاهای مورد توجه خریداران و بررسی مکان هایی که آن ها رابطه خود را با شما از دست داده اند و بهره برداری از مهارتهایی که آن ها را پایبند برند شما کند می تواند تعیین کننده باشد.

empathy-map-no-stickies

_ هدایت القایی

در این شیوه شما به تمامی زوایای خریدار خود توانایی بازرسی خوهید یافت تا به شما کمک کند که در فعالیت خود موفق شوید. ابزار Empathy Map در این مسیر به شما کمک می کند.

به این نقطه های بنیادی توجه کنید :

_ آن ها چه چیزی را می بینند؟

_ چه چیزی همراه با آن ها اتفاق می افتد؟

_ آن ها چه چیزهایی می گویند؟

_ آن ها چه کاری را انجام می دهند؟

_ چه چیزی را حس می کنند؟

_ چه چیزی را می شنوند؟

_ به چه چیزی فکر می کنند؟

. این فعالیت ها به چه نحو به سئو کمک می کند؟

به شما کمک می کند تا خریدار و جامعه هدف خود را از جهات گوناگون شناسایی کرده و با استناد به آن معلومات محتوای خود را ایجاد کنید.

بالاخره مانند در بیشتر مواقع تاکید بر این داریم که کاربر(خریدار) را هدف اصلی خود قرار دهید و در بیشتر مواقع برای آنها تولید محتوا و یا کالا کنید. به شکلی که قادر باشید به هر صورتی توجه و رضایت آن ها را جلب نمایید.

Print Friendly

بک لینک مافیا تازه ترین مقالات سئو را برای شما گردآوری میکند.با انتشار از نو این مقالات ما را در معرفی بهتر خدمات سئو یاری نمائید.

لینک منبع