» راههای گسترش توانایی مغز و بالا بردن سطح هوش

راههای گسترش توانایی مغز و بالا بردن سطح هوش

مدت لحظه تخمینی مطالعه این مقاله 15 دقیقه می باشد.

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 2 امتیاز : 5]


۹ شیوه برای گسترش توانایی مغز و بالا بردن سطح هوش

به نظر می‌ رسد هر آنچه که انجام می‌ دهیم اعم از خوردن، لمس کردن، انجام وظایف و … همگی می‌ توانند باعث تقویت مغز و گسترش کارایی آن شوند و یا نتیجه تصویر بدهند. راه های فراوانی در ابتدای کار یک تغییر بنیادی در راستای بالابردن عملکرد مغز و سطح هوش ما می باشد. سخت آنجاست که عده ای از این شیوه ها تأثیر چندانی ندارند یا عده ای دیگر باعث مشکلات دیگری می شوند که ارزش امتحان کردن را ندارند. در این مقاله میخواهیم شیوه هایی را خدمتتان معرفی کنیم که در افزایش عملکرد و توانایی مغزی تأثیرات فراوانی دارند و به شما هم توصیه می‌ کنیم آنها را امتحان کنید.

یقینا راه های متفاوتی را برای قدرت یادگیری مطالب یا گسترش کارایی مغز خود امتحان کرده اید یا حتی از اینکه قادر اید توانایی مغز خود را گسترش دهید بی‌ خبر بوده اید. در جهان حال حاضر بررسی ها مهمی صورت گرفته و با استناد به این بررسی ها نرم‌ افزارهای متفاوتی برای رایانه‌ها و حتی موبایل های هوشمند روانه مارکت شده اند. ما در این مقاله میخواهیم از راه های ساده با این وجود بنیادی با شما حرف بزنیم که انجام آنها بی تردید باعث افزایش کارای مغز شما خواهد گردید.

گسترش قدرت یادگیری مغز,گسترش کارایی مغز,تقویت حافظه بلند مدت

تمرینات ورزشی

بدن ما به سرعت در حال انباشت دانش است حاوی چنین مفهومی که تمرینات بدنی و فیزیکی جدا از آنکه ذهن ما را سرحال و به‌ دور از استرس نگاه می‌ دارد، حتی باعث گسترش استعداد و هوش هم می‌ شوند. با اسم مثال تحقیق انجام گرفته در دانشگاه کارولینای جنوبی نشان داد که در لحظه فعالیت بدنی، میتوکندری (ساختار کوچکی در سلول ها که مسئولیت تولید انرژی بدن را بر عهده دارند) غیر از ماهیچه ها، در سلول های مغزی نیز تولید می شود که نتیجه اش گسترش کارایی مغز و سرعت رفتار بیشتر آن بعد از فعالیت بدنی است. به دلیل وجود تردیدهای زیاد در باب این پژوهش، مطالعه های واپسین به طرز واضح تأثیرات تمرینات بدنی را بر روی هوش با اسم یک حقیقت بیولوژیکی اثبات کرده است.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | پیرامون تگ های HTML بیشتر بدانید

تغذیه خوب

وقتی که در اندیشه بالا بردن آمادگی جسمانی خود هستیم، باید باتغذیه خوب، ویتامین و مواد ضروری بدن خود را به طرز صحیح تأمین کنیم. خوردن ماهی، انواع توت، و آنتی اکسیدان ها می توانند کاهش بازدهی مغز را به تأخیر بیندازند و مغز را برای مدت بیشتری در سطح آمادگی بالا نگاه دارند. روغن حاوی امگا 3 نیز می تواند باعث بازسازی سریعتر سلول های مغزی شده و به علاوه از طرف دیگر میزان قند خون بدن را در سطح خوب در طول روز نگاه دارد.

تغییر در شیوه زندگی

فعالیت بدنی تنها راه گسترش کارایی سلول های خاکستری مغز نیست، شیوه زندگی نیز تأثیر شگرفی بر روی مغز می گذارد. ممکن است به ظاهر مضحک به نظر برسد، با این وجود نحوه لباس پوشیدن ما بر قدرت مغز ما موثر است. به طرز مثال در یکی از بررسی ها واپسین محققان از تست های Stroop ( تست ذهنی و روانی ساده‌ ای است که میزان کارکردهای اجرایی ، توجه انتخابی و تمرکز مغز یا اگر بخواهیم جمع بندی کنیم سرعت محاسبه مغز را نشان می دهد) کت سفید و رنگ های روشن می تواند عملکرد حافظه را تا دو برابر بالا ببرد. باید بدانید اثر بالا رفتن عملکرد مغز بعد از پوشیدن لباس روشن، دائمی نیست و بعد از مدتی از بین می رود.

تقویت مغز و گسترش کارایی,روشهای تقویت حافظه,قدرت یادگیری

خواب خوب در شب

خواب هم نمونه دیگری از رفتارهای ضروری برای گسترش توانایی مغزی است. برای آنکه بتوانیم کنترل بیشتری بر روی چرخه خواب خود داشته باشیم، به روند پایین وفادار بمانیم:
پیش از هرچیز با برخی از عادات و رفتارهای کوتاه مدت شروع می کنیم از نمونه محدود کردن مصرف الکل، دوردستی از خوراکی های کافئین دار در بعد از ظهر و تغییر در چیدمان اتاق خواب. بعد از آن خوب است که یک طرح از تفاوت دراز مدت برای خود ترسیم کنید مانند مواقعی که منجر به کم خوابی یا بی خوابی می شوید و به علاوه از طرف دیگر تلاش کنیم که به برنامه هر روزه تازه خود وفادار بمانیم.

بیشتر بدانید:   12 مورد از روشهای جذب خریداران تازه

موسیقی

مدتی را که در حال ایجاد تغییر و دگرگونی در رفتارهای خود هستیم، امکان دارد به شنیدن سری های موسیقی علاقه پیدا کنید. تعداد فراوانی پژوهش صورت گرفته بر روی آهنگ های موزارت نمایش داده است که گوش فرا دادن به موسیقی کلاسیک به گسترش توان مغزی کمک فراوانی می کند. در یک نتیجه گیری کلی از اکثر بررسی ها می توان به این نکته پی برد که گوش دادن به موسیقی مورد توجه تان می تواند باعث گسترش سطح دوپامین در مغز ما شود که با این وجود آن سطح ادراک و شناخت مغزمان بالا می رود.

هوشمندانه و با تکرار و تمرکز رفتار کنیم

گاهی اوقات انسان های باهوش تا حدی باورنکردنی و غریب به نظر می رسند. اگر ما هم دوست داریم در دسته مردم باهوش باشیم، تلاش کنیم با خود حرف بزنیم. نتایج بررسی ها واپسین حاکی از آن است که تکرار کردن کلمات منجر به تمرکز بیشتر مغز می شود. در یک تست ساده دانش پژوهان نمایش دادند که، مردم وقتی که اسم شیء مورد نظر را به دفعات برای خود تکرار می کنند، آن را راحت تر و سریعتر پیدا می کنند.

قدرت یادگیری انسان,قدرت یادگیری مطالب,قدرت یادگیری مغز

خیالپردازی

ممکن است شبیه به بازی بچه‌ ها به نظر برسد، با این وجود چه اشکالی دارد اگر از کودک درون خود استقبال کرده و قسمتی از لحظه کاری خود را به خیال‌ پردازی اختصاص دهیم؟ موسسه علمی Max Planck که در عرصه های علوم شناختی و علوم مرتبط به مغز فعالیت دارد ادعا می کند که ظرفیت حافظه مرتبط به انجام کارها در مغز برای مردم خیال پرداز بیشتر است. با این وجود یک نتیجه بینهایت دلنشین از این بررسی ها آن بوده که میزان حافظه در کار رابطه مستقیمی با IQ آنها دارد یعنی مردم خیال پردازتر در حقیقت باهوش ترند.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | بک لینک (Backlink) چیست

به اعمال پایه ای و بنیادی دست بزنیم

اگر تمامی موارد گفته شده کارگر نیفتاد، لحظه آن است که بنیادی و ریشه ای رفتار کنیم. نظرتان پیرامون یک وسیله جالب به اسم اختصار TDCS چیست؟ با استناد به تست‌ های نظامی موسسه بررسی ها پیشرفته نظامی ایالات متحده، این وسیله می‌ تواند توانایی ما را در بازی های رایانه ای گسترش دهد. نیروی هوایی امریکا نیز آن را وسیله موثر در آموزش خلبان ها دانسته است به شکلی که می تواند لحظه آموزش را به نصف تقلیل دهد. به هرحال این وسیله در مارکت معرفی شده است و قادر اید به سادگی از آن استفاده کنید. حتی آموزش هایی در شبکه جهانی وب برای تولید این وسیله با دو الکترود و یک باتری 9 ولت موجود است.

کار حقیقی و سخت

به مرور لحظه متوجه می‌ شویم که حتی با گسترش سن‌ مان بازهم بخشی از هوش و استعداد ما تلاش می‌ کند تا با بازده قبلی به کار خود ادامه دهد. این بخش از هوش با اسم هوش سیال شناخته می‌ شود که منجر به تفکرات منطقی، توانایی استدلال و توانایی درحل مشکلات و مسائل (مانند مسائل ریاضی و فنی) می‌ شود. این یک قسمت حیاتی از قدرت مغز است. با اینحال روانشناسان دانشگاه میشیگان برخلاف نظریه‌ های قبلی مبنی بر غیر قابل تغییر بودن هوش سیال اعتقاد دارند که با تمرینات ویژه ذهنی موسوم به N-back exercises (تمرینی که ما را تکمیل می کند تا به خاطر آوریم که چه زمانی، نشانه‌ ای را دیدید یا صدایی را شنیدیم) برای مدت 20 روز می‌ تواند باعث گسترش هوش سیال ما برای مدت 3 ماه شود.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع