» زنگ خطرهای یک توصیه شغلی بد کدامند؟

زنگ خطرهای یک توصیه شغلی بد کدامند؟

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

۱- اگر حقوق پرداختی کمتر از رقمی بود که با کارفرما توافق کرده‌ ایم یا اگر میان شغل پیشنهادی و آنچه در رفتار باید انجام دهیم، اختلاف فراوانی می باشد، توصیه را رد کنیم.

۲- اگر به افرادی که طی روند گفتگو با آنها ملاقات کرده‌ ایم اعتماد نداریم، توصیه را رد کنیم.

۳- اگر در محیط کار احساس راحتی نمیکنی توصیه را رد کنیم. اگر جو حاکم بر محیط سنگین باشد و همه ناراضی یا ناراحت به‌ نظر برسند، این یعنی فرهنگ سازمان دچار سخت است.

۴- اگر مستقیماً یا تلویحا بگویند که به تو اعتماد ندارند توصیه را رد کنیم. مثلاً بخواهند که فیش حقوقی شغل سابقمان را به آنها نشان دهیم. چرا باید به افرادی که به ما اعتماد ندارند، اعتماد کنیم؟

۵- اگر در طول روند استخدام با هرگونه بدرفتاری مواجه شدیم، توصیه را رد کنم. وقتی کارفرما، به ما که قصد استخدام مان را دارد احترام نمی‌ گذارد، وقتی کارمند کمپانی شویم، بیشتر به ما بی‌ احترامی خواهد نمود.

۶- اگر به ما اجازه ندادند که با همکاران آتی‌ مان دیدار کنیم، محیط کار را ببینیم یا یک کپی از دفترچه راهنمای کارکنان داشته باشیم، توصیه را رد کنیم. دفترچه راهنما شامل اطلاعاتی پیرامون فرهنگ سازمان، سیاست‌ ها، شرایط کار، انتظارات کارفرما و… است.

۷- اگر هفته‌ ها ما را بی‌ خبر گذاشتند و یک روز، ناغافل با ما رابطه دریافت کردند و توصیه شغلی دادند، این یعنی برای ما احترام قائل نیستند و گرنه با ما در رابطه می‌ ماندند و ما را در تمامی مراحل همراهی می‌ کردند.

بیشتر بدانید:   روانشناسی فروش – قسمت سوم

۸- اگر احساس کردیم که شغل پیشنهادی، یک شغل حقیقی نیست و کارفرما در جستجوی کسی است که برای مدت کوتاهی به ایشان مشاوره دهد، توصیه را رد کنیم. متأسفانه عده ای از کارفرمایان برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها، به جای مشاور، یک کارمند تمام‌ وقت استخدام می‌ کنند، چراکه دستمزد مشاور نسبتا بیشتر است.

۹- اگر به دفعات با آنها گفتگو کرده‌ ایم و نمی‌ گویند که چند گفتگو دیگر باقی‌ مانده، توصیه را رد کنیم. سازمان‌ هایی که به‌ خوبی مدیریت می‌ شوند، نهایتاً ۴ بار با یک کاندیدا گفتگو می‌ کنند. عده ای از کارفرمایان تنها در جستجوی این هستند که از کارجو فرضیه بگیرند. اگر تعداد گفتگو‌ ها بسیار معمول باشد، این یک زنگ اخطار است.

۱۰- اگر نشست گفتگو به خوبی مدیریت نشود و مسوول گفتگو به دفعات مرتکب اشتباه شود و حتی متوجه اشتباهاتش نشود، خوب است توصیه را رد کنیم.

۱۱- اگر برای گفتگو به سازمانی رفتیم و آنها فراموش کرده بودند که با ما قرار دارند، این نشانه را جدی بگیریم. بی‌ نظمی یک زنگ اخطار جدی است و یعنی در آن سازمان عدم هماهنگی می باشد.

گاهی به ندای درونمان گوش کنیم. اگر درمقایسه با این فرصت شغلی احساس خوبی نداریم، به احساست مان اعتماد کنیم. نگرشت را تغییر داده و استانداردهای خود را بالا ببریم. هرکسی استحقاق ما را ندارد.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع

بیشتر بدانید:   پنج قانون برای بستن پیمان با سرمایه گذار