» سئو عکس ها و سرعت بارگذاری صفحه

سئو عکس ها و سرعت بارگذاری صفحه

گزینه سرعت سایت هم برای مقام بندی سایت در گوگل و هم برای تجربه استفاده کننده اهمیت بینهایت زیادی دارد. بسیاری از کمپانی ها راه ساده و راحت برای افزایش در این مسئله یعنی ارتقاء کارایی عکس ها را نادبده می گیرند!

در چند سال قبلی سرعت بارگذاری صفحه به دلیل ترافیک سایت و مقام بندی بسیار مهم شده است. مصرف کنندگان به سایت هایی علاقه دارند که سریع بارگذاری شوند و چون مصرف کنندگان به سایت های سریع علاقه دارند، گوگل هم به دلیل علاقه مصرف کنندگان سایت های سریع را می خواهد!
سایت هایی که سرعت بالایی دارند از لحاظ مقام بندی در مکان های بالاتری قرار می گیرند. (با این وجود استثنائاتی هم وجود داره!)

در عرصه هایی از سئو تصویر ها و عکس ها نیاز به متخصصانیست که عملکرد سرور شما را افزایش بخشند با این وجود توجه داشته باشید که همه موضوعات مرتبط با سرعت بارگذاری صفحه پیچیده نبوده و نیازمند دانش های تکنیکال مخصوصی نیستند.

در این مقاله مسئله بحث ما عکس ها هستند. در بسیاری از حالات سایت هایی که سرعت بارگذاری کمی دارند سخت عکس ها دارند. نکته جالب این است که ارتقاء کارایی تصویر ها دلیل موفقیت سریع خواهد شد.

 

عکس ها و سرعت بارگذاری

هر لحظه که سایت ها برای صفحات با سرعت کم بازرسی می شوند، عکس ها بخش مهم و اثرگذاری از مسئله هستند. بررسی موقعیت ابعاد و اندازه عکس ها قبل از قرار دادن در سایت اهمیت بینهایت زیادی دارد. با استناد به این شرایط صفحاتی وجود دارند که عکس هایی با حجم های محشر بالا قرار دارند. یک صفحه نباید بیش از یک مگابایت باشد با اینحال صفحاتی وجود دارند که بیش از ۱۰ مگابایت تصویر در خود جای داده اند که همین مسئله دلیل بوجود آمدن مشکلات سرعت صفحه می شود.

اکنون در دوره ارتباطات سریع هستیم و صفحات کنترل خواهند شد. در دورانی هستیم که سایت ها می توانند عکس هایی به بزرگی ۲۵MB را در هر صفحه بارگذاری کنند. این سرعت کم صفحات روی مقام بندی های سایت ها در نتایج جستجو گوگل و سئو سایت اثرگذار خواهند بود.

چون عکس ها و سرعت بارگذاری آن ها در جهان امروز شبکه جهانی وب بسیار مهم هستند، تارنما ها تلاش می کنند تا عکس ها و گرافیک را به روزرسانی کنند. بسیاری از سایت ها و سئوکاران روی CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا حساب باز می کنند تا عکس ها را تغییر ابعاد داده و یا فشرده کنند. این یعنی اینکه ارتقاء کارایی عکس ها بعد از بار گزاری کردن اتفاق خواهد افتاد. این روش دلیل می شود که نصاویر با حجم بالا در صفحات وجود داشته باشند و سرعت بارگذاری صفحات را کاهش دهند.

 

با اینحال چرا نمی توان بطور کامل روی CMS برای تغییر ابعاد و اندازه عکس ها حساب باز کرد؟

بیشتر بدانید:   هفت دلیل پنهانی که نمی گذارند لیست کارهای هر روزه خود را تکمیل کنید!

وقتی از سیستم مدیریت محتوا برای تغییر سایز و اندازه عکس ها استفاده می شود تنها ابعاد عکس ها را تغییر می دهد و به روش پیش فرض عکس ها را فشرده سازی نخواهد کرد. اگر سیستم مدیریت محتوا وردپرس باشد، عکس ها شما بطور متوسط ۱۵ درصد تا ۳۰ درصد بزرگتر از آن خواهد بود که قبل از بار گزاری شدن فشرده سازی شده باشند.

(پاورقی: با این وجود برای سیستم های مدیریت مانند وردپرس افزونه هایی نیز جهت کم کردم حجم عکس ها وحود دارد)

اگر CMS عکس ها را به اصطلاح “on the fly” تغییر سایز دهد به این معنی خواهد بود که عکس ها همان شکلی که که دریافت شده اند تغییر سایز داده اند پس تراکم سازی کمی انجام شده است.

این موضع در سایت هایی که عکس ها گوناگون در یک صفحه دارند سخت ایجاد خواهد نمود. بطور متوسط عکس ها ۴۰ درصد تا ۶۰ درصد از حجم صفحه را شامل می شوند و این امکان می باشد که با ارتقاء کارایی قبل از بارگذاری، ۳۰ % تا ۵۰ % از حجم عکس ها کاسته شود!

اکنون شما به چه اقداماتی قبل از بار گزاری تصویر در سایت نیاز دارید؟

تکمیل سازی عکس ها برای سایت

تغییر اندازه عکس ها :

تغییر سایز عکس ها اهمیت بینهایت زیادی دارد. اگر یک تصویر ۲۴۰۰px وجود داشته باشد و چیزی که نیاز باشد یک تصویر ۵۰۰px باشد حتی تغییر ابعاد در سیستم مدیریت محتوا نیاز دارد که تمام داده ها را در عکس ۲۴۰۰px فشرده سازی کند.

بسیاری از تیم ها شخصی را در گروه ندارند که عکس ها را تغییر ابعاد داده و یا فشرده سازی کند. با اینحال باید فرد و یا گروهی وجود داشته باشد تا عکس ها را برای ورژن های دسکتاپ، تبلت و تلفن هوشمندی ارتقاء کارایی کند.

تحت این شرایط اصلی ترین موضوعی که برای انجام می باشد این است که هر تصویر در سایت با بزرگترین سایز فیزیکی ضروری ذخیره شود. یعنی اگر سه نوع تصویر ضروری است و ابعاد ۶۰۰*۸۰۰ پیکسل بزرگترین سایز ضروری باشد مطمئن شوید که تصویر اصلی در یک برنامه مانند فتوشاپ به ۶۰۰*۸۰۰ تغییر سایز یافته است. بعد از آن اگر هنوز نیاز به تغییر سایز در CMS باشد با یک ابعاد کوچکتر فایل فعالیت خواهید کرد.

 

انواع فایل های تصویری :

ابتدا باید عکس ها را تغییر ابعاد داد، فشرده سازی کرد و بعد از آن بار گزاری کرد. نه تنها تغییر ابعاد و فشرده سازی قبل از بار گزاری یک مسئله مهم خواهد بود حتی انتخاب نوع فایل مورد نظر هم کاری سخت و سخت خواهد بود.

بسیاری از افرادی که برای ارتقاء کارایی عکس ها در یک گروه و یا به روش انفرادی کار می کنند تجربه چندانی نداشته و بجای آن بهره برداری از JPG از یک PNG استفاده می کنند و یا برعکس. اگر در انتخاب نوع فایل اشتباهی رخ دهد حجم فایل بالا خواهد رفت و بر سئو تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بیشتر بدانید:   4 شیوه پیشنهادی به استارتاپ ها برای رقابت با کمپانی های بزرگ در جذب نیرو

انواع فایل های گوناگونی می باشد با اینحال بیش ترین نوع فایل های مورد بهره برداری JPG و PNG است.

 

همه چیز در باره GIF و WebP

بهره برداری از فایل GIF تا وقتی که یک تصویر بصورت انیمیشنی نباشد مجاز نیست. فایل های WebP هم دلیل از دست رفتن کیفیت می شوند و در بیشتر مرورگرها بجز اپرا و کروم هم خدمات رسانی نیمشوند!

این به مفوم عدم توانایی در بهره برداری از آن ها نیست با اینحال نمی توانید از آن ها تا زمانیکه یک شیوه و متد ویژه برای مرورگرهای غیرپشتیبانی شده بوجود بیاورید، استفاده نمایید. برای مردم زیادی از مردم بهره برداری از فایل های JPG و PNG راحت تر است با اینحال بهره برداری از فایل WebP این مزیت را دارد که عکس ها ذخیره شده با حجم کم کیفیت بسیار بالایی دارند.

اگر میخواهید از فایل های WebP استفاده کنید، می توان از قابلیت ها گوگل استفاده نمود.

 

بهره برداری از نوع فایل صحیح

بسیاری از مردم نوع فایل را با استناد به نوع معرفی شده در حالت ابتدایی انتخاب می کنند که این کار صحیحی نیست و باید با استناد به موضوعات نوع فایل مورد نظر انتخاب شود چون اگر نوع فایل اشتباهی انتخاب شود تصویر بزرگتر و یا کوچکتر از آن چه مورد نظر است نمایش داده می شود.

در جدول بالا انواع متفاوتی از گونه های فایل را ملاحظه فرمودید که می بایست از چه فایلی در کجا استفاده شود. از خود پرسش بپرسید که این نوع از فایل کجا باید استفاده شود؟ آیا این تصویر یک اثر هنری است یا یک لوگو؟ برای ذخیره یک تصویر از فرمت JPG استفاده شود و برای لوگو و امثال آن از فایل PNG استفاده شود.

 

JPG یا PNG؟ مسئله این است!

اختلاف این است: از دست دادن در مقابل از دست ندادن!

JPG :

این نوع با اسم تراکم سازی با از دست دادن شناخته می شوند. به این معنی که برخی از داده ها و معلومات با عملیات فشرده سازی فایل از دست می روند. با این وجود شناخت و متوجه شدن معلومات و داده از دست رفته ساده نیست و امکان دارد که نادیده گرفته شود. به هر میزان کیفیت کاهش بیابد، معلومات بیشتری از دست خواهند رفت.

برای اینکه مشکلی در عکس ها صفحات بوجود نیاید در لحظه ذخیره یک فایل هیچ گاه کمتر از نرخ ۵۰ % کیفیت را استفاده نکنید. با کارت های گرافیکی حال حاضر نرخ ۵۰ % را می توان کیفیت مناسبی دانست. در لحظه بهره برداری از این نوع فایل از تنظیمات پروگرسیو و یا تدریجی استفاده کنید چون در لحظه بارگذاری امکان پرش صفحه می باشد.

PNG :

این نوع با اسم تراکم سازی بدون از دست دادن شناخته می شود. تحت این شرایط با ذخیره فایل معلومات و داده ها از بین نمی روند. دو دسته از این فایل ها می باشد یکی ورژن ۲۴بیتی و دیگری ورژن ۸بیتی. وقتی که سعی به کاهش سایز فایل دارید از ورژن و تنظیمات ۸ بیتی استفاده کنید. وقتی که یک فایل PNG در فتوشاپ ذخیره می شود از گزینه Export استفاده کنید. قادر اید رنگ های کمتر و یا سیاه و سفید استفاده کنید که دلیل می شود فایل کاهش حجم ۵۰ % تا ۹۰ % داشته باشد.
در عکس ها پایین اختلاف یک فایل لوگو را در حالات PNG ورژن ۸بیتی ، PNG ورژن ۸بیتی سیاه و سفید و PSD را مشاهد خواهید کرد.

بیشتر بدانید:   گریه کردن در محل کار درست است یا نادرست است؟

فایل اصلی = ۱۱۰KB

Standard Photoshop Export – PNG 8 = 13.8 KB

Web Legacy Photoshop Export – PNG 8 = 4.56KB

Web Legacy Photoshop Export – PNG 8 (grayscale 4 colors) = 1.41KB

با بهره برداری از ورژن PNG-8 با کاهش رنگ، سایز و اندازه تصویر ۹۵ % کاهش پیدا خواهد نمود. یعنی فایل ۱۱۰KB به اندازه ۱٫۴۱KB خواهد رسید!

 

فایل های SVG

این گزینه یک تکنولوژی و تکنولوژی است که عکس ها بصورت کدگذاری شده در صفحات وجود خواهند داشت. باید شخصی که از این گزینه استفاده می کند دانش و علم استفاده و ایحاد آن را داشته باشد. دسته بزرگی از کدها در این نوع فایل مورد بهره برداری قرار می گیرد که باید گروه و یا شخص توانایی انجام این فعالیت ها را داشته باشد.

پیرامون این مثال مطمئن شوید که عکس ها SVG کم حجم تر از عکس ها ذخیره شما باشد. بدین شکل از اجرای تگ ها و برچسب ها اطمینان حاصل کنید تا از منافع تگ های alt بهرمند شوید. یک ابزار خوب برای ایجاد فایل ها و عکس ها SVG که می توان مورد بهره برداری قرار داد Inkscape است.

 

سرعت بارگذاری سایت

گوگل اعلام کرده که برنامه ایندکس ابتدایی موبایل خیلی زود فراگیر خواهد شد یعنی موقعیت ورژن تلفن هوشمندی و محتوای آن موقعیت و رنک سایت را واضح خواهد نمود. فاکتور سرعت صفحه روی ورژن تلفن هوشمندی اثرگذاری بیشتری دارد و باید سئوکاران و وبمسترها روی این گزینه استقبال بیشتری داشته باشند.

 

نتیجه گیری:

با شرایطی که به دفعات و به دفعات اعلام شده، سرعت بارگذاری سایت برای مصرف کنندگان سایت اهمیت بینهایت زیادی دارد و تاثیر مستقیم بر بانس ریت سایت شما خواهد گذاشت. با این وجود با شرایطی که در مقاله هم گفته شده، این سرعت بارگذاری در ورژن موبایل بسیار مهمتر است، با این وجود شما می بایست سایت را در هر دو ورژن موبایل و دسکتاپ از لحاظ سرعت بارگذاری ارتقاء کارایی نمایید.

منبع

بک لینک مافیا تازه ترین مقالات سئو را برای شما گردآوری میکند.با انتشار از نو این مقالات ما را در معرفی بهتر خدمات سئو یاری نمائید.

لینک منبع