» شش شیوه برای ضمانت آتی شغلی شما و شرکتتان

شش شیوه برای ضمانت آتی شغلی شما و شرکتتان

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

یک کارآفرین هوشمند خوب است مشکلات آتی اشتغال خود را شناسایی کرده و برای آنها تکمیل باشد.

در جهان پر هیجان اشتغال دست‌ اندازهای فراوانی وجود خواهد داشت، هر کارآفرینی این حقیقت را میداند و با علم به آن، راه خود را تا رسیدن به موفقیت ادامه می‌دهد. خوب است در این مسیر پر پیچ و خم کمی هوشمندانه تر رفتار کنیم و جای دست اندازها را قبل از اینکه به آنها برسیم و از مسیر منحرف شویم، پیدا کنیم. شش شیوه برای این کار را امروز در این مقاله برای شما علاقه مندان معرفی خواهیم کرد.

مساله‌ های هر روزه اشتغال در صورتی که بی‌ جواب باقی بمانند، ما را به “کشتن” می دهند و آتی‌ کاریمان را نابود می کنند. وقتی کسب و کاری را گسترش می دهیم، تمرکز بر همه چیز به‌ طور همزمان بسیار سخت خواهد بود. به علاوه از طرف دیگر اگر عده ای منابع را صرف تکمیل‌ سازی تفاوت در بازاری که می شناسیم، نکنیم؛ امکان دارد هیچ آتی ای برای کسب و کارمان وجود نداشته باشد.

ادامه بحث را از زبان یک کارآفرین موفق به اسم مارتین زویلینگ نقل می‌کنیم.

در سالهایی که مشاور و ناظر فعالان تجاری بودم، متوجه شدم که برنامه ریزی حقیقی برای آتی در بیشتر مواقع با عده ای تناقض ها روبرو است. بی شک هیچکس نمیداند که فردا چه اتفاقی در عرصه جهانی شدن، تکنولوژی دیجیتال یا تفاوت مردم شناسی رخ خواهد داد؛ با اینحال بیشتر صاحبنظران پذیرفته اند که عده ای موارد ویژه و کارهایی که باید امروز انجام شود، هم اینک واضح اند.

بیشتر بدانید:   مراحل شروع یک اشتغال تازه

برنامه ریزی,برنامه ریزی برای آتی,رسیدن به موفقیت

من در کتاب لیندا شارکی و موراگ بارت به اسم “اثبات آتی محل کار” چند عنصر اصلی را شناسایی کردم. این نویسندگان که هر دو مشاوران اجرایی همراه با بزرگترین رهبران تجاری جهان هستند، کتاب آنها شش عامل تغییر را که هر کسب و کاری باید امروز به آنها توجه کند، برمی‌ شمارند.
باور من بر آن است که این عوامل برای موفقیت آتی در هر نوع کسب و کاری ضروری خواهند بود. این شش شیوه را پیشتر تشریح می کنیم.

1- رهبری باید ارزش محور و متمرکز بر مردم باشد

کنترل و فرمان دهی به سبک قدیم فراوانی خشک و سرسختانه بود و در آن به ارزشها، مشکلات افرادی از قبیل خریداران، کارکنان و شرکا اهمیتی داده نمیشد. همین امروز سبک مدیریت خود را مورد بررسی قرار دهیم و انتقال آن را به یکی از اصول هم کاری، هم کاری و وفق پذیری تسهیل سازیم.

2- فرهنگ کمپانی تصمیم گیری و پیشرفت را شکل میدهد

فرهنگ اشتغال امروزه چیزی بیش از هماهنگی و استقامت است. در حقیقت امروزه فرهنگ اشتغال به معنی ارزشهای مشترک و تقویت حقیقی است که عاملی تازه برای سودآوری و فعالیت بهتر کارمندان شمرده میگردد. فرهنگ سالم همراه با ارزش های الزامی برای افزایش، هماهنگی و خلاقیت است.

3- ساماندهی به قانون های باید شامل تأثیر اجتماعی باشد

قانون های و مقررات روز قبل در باب ارزش سود و سهام بسیار دقیق بودند، با اینحال اهمیتی به ارزش عملیات هر روزه نمیدادند. امروزه هدف مجاب کننده ای که گروه ها برای آن تلاش می کنند، کلید اصلی موفقیت است. عضو های گروه در جستجوی هم کاری برای رسیدن به یک هدف بزرگتر و افتخار به کارهایی که انجام می دهند، هستند.

بیشتر بدانید:   بهترین راه پول درآوردن چیست

4- روابط در تمامی جهات، لازمه‌ ای برای موفقیت است

در قبلی سازمانها نقش روابط کاری میان مردم را لحاظ میکردند. گوگل اولین سازمانی بود که متوجه نقش روابط خوب در رسیدن به دستاوردهای بیشتر شد. بنا بر روشهای رسانه های اجتماعی و شبکه جهانی وب، باید این روابط تا خریداران، شرکا و سرمایه گذاران گسترش یابند.

رسیدن به هدف,کلید موفقیت,کارآفرین موفق

5- تنوع و نقش دادن به مردم ارزش بیشتری در جستجوی دارد

بیشتر شرکتها هرگز به آسیب هایی که امکان دارد رفتار نادرست انسانی در جستجوی داشته باشد، فکر نمی کنند. تنها با ترغیب کارکنان به نقش داشتن در موارد بنیادی، کمپانی می تواند با تفاوت در مارکت جهانی هماهنگ شود.

6- تکنولوژی داده‌، تصمیمات بیشتری را بر پایه حقایق ممکن میسازد

تکنولوژی امروزه چیزی بیشتر از سرعت دهی به روابط و اتوماتیک سازی پیشرفت های کاری است. تکنولوژی امکان انجام پیش بینی در باب سود آتی، تصمیم‌گیری با استناد به هوش مصنوعی، شبکه جهانی وب اشیاء (IoT) و بررسی داده ها را ممکن میاورد.
اینکه تنها در باب این تفاوت صحبت شود، کافی نیست. هر کمپانی باید روند پیشرفت خودش و نتایجش را بررسی و از معیارهایی برای اطلاع در باب میزان کارایی تلاشهایش در محیط کار و مارکت بهره ببرد و بالاخره تفاوت و رقابت ضروری را انجام نماید.

از منظر شغلی، رهبران و ایجاد کنندگان شغل باید روند پیشرفت خود را برای اثبات آتی کاریشان ارزیابی نمایند. واضح است که سرعت تغییر کاهش نمی یابد و حتی روزبه‌ روز بیشتر خواهد شد. از این جهت هم شما و هم شرکتتان باید انعطاف‌ پذیرتر و تکمیل و علاقه مند برای یادگیری و متمرکز بر آتی باشید.

بیشتر بدانید:   بررسی انواع فرضیه‌ های اشتغال با بهره برداری از برنامه‌ اشتغال

اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع