» فست سئو | اسراری پیرامون کراول شدن ورژن موبایل تارنما که هیچ کجا نخوانده‌اید!

فست سئو | اسراری پیرامون کراول شدن ورژن موبایل تارنما که هیچ کجا نخوانده‌اید!

اگر پیگیر اخبار گوگل و سیستم جستجو آن باشید حتما می‌دانید که صفحات بنا شده بر موبایل در ایندکس شدن مقدم‌تر اند. این یک اصل است که مدیران وب‌سایت‌ها به روش یک قانون پذیرفته‌اند؛ با اینحال کسی پیرامون جزئیات آن خبر ندارد. با این وجود که ما می‌دانیم باید به مصرف کنندگان موبایل خود بچسبیم؛ چون گوگل برای راحتی آن‌ها اصول قبلی خود را پایین پا می‌گذارد. با اینحال فکر نمی‌کنیم کسی بداند کراول شدن ورژن موبایل، همان جستجویی که به وسیله گوگل تمامی ندارد چه شکلی است و طبق چه جزئیاتی مدیریت می‌شود.
کراول شدن ورژن موبایل یک مهم قریب‌الوقوع است که معلومات فراوانی پیرامون آن در دست نیست. فست سئو با استناد به دیتا و معلومات موجود این مساله همیشگی برای مدیران تارنما‌ها و گوگل را پایین ذره بین خود قرار داده است و در این نوشته تصمیم گرفته است عده ای از اسراری که تا به این لحظه هیچ کجای وب نخوانده‌اید را در عرصه کراول و ایندکس شدن محتوا سازگار با موبایل با شما به اشتراک بگذارد.

اسراری پیرامون کراول شدن ورژن موبایل سایت‌ها

اگر همه تصور می‌کنند باید به ورژن موبایل بیش‌تر بپردازند و اصلا خود را برای تلفن هوشمندی‌ها از نو بسازند شما توجه نکنید؛ چون یک سرّ مهم گوگل را همین الان با شما به اشتراک می‌گذاریم:
هنوز هم به ورژن دسکتاپ وفاداریم!
گوگل هنوز هم به ورژن دسکتاپ وفادار است؛ چون الگوریتم‌های گوگل هنوز هم با استناد به بازدید‌های حقیقی که از صفحات اصلی سایت اجرا میشود هماهنگ است. از این جهت توجه بی قید و شرط به ورژن موبایل ریسک بزرگی خواهد بود.
موبایل و دسکتاپ مانند هم هستند!
یک نگاه همیشگی و تکراری که بار‌ها در فست سئو روی آن تاکید داشته‌ایم را برای آن گروه از طراحان برنامه‌های تلفن هوشمندی یا تارنما از نو مرور می‌کنیم. تجربه کاربری جدی ترین رویکردی است که یک طراح می‌تواند در انجام امور خود داشته باشد. با اینحال بین خودمان باشد؛ مسائل مهم‌تر از تجربه کاربری هم می باشد. مثلا دیده شدن و جستجو شدن محتوا ورژن موبایل سایت به وسیله مصرف کنندگان!
به یک جستجو آماری که با استناد به کراولر‌های غیر گوگلی میان ورژن دسکتاپ و ورژن موبایل سایت انجام شده است دقت کنید:
تک تک آماری که در این جدول درج شده‌اند نشان از یک کم و کسری دارند. اشتباه محض است اگر محتوا موجود در ورژن موبایل با محتوا دسکتاپ برابر نباشد. مثلا مطابق با جدول بالا کل صفحات موجود در تارنما اصلی ۳۰۳۰ صفحه هستند. حال آن که ورژن موبایل ۲۰۰۹ صفحه داشته و این یعنی تمایز ۱۰۰۰ تایی میان دو ورژن از یک سایتی که باید بطور کلی شبیه به باشند!
یکی دیگر از اسراری که پیرامون کراول شدن ورژن موبایل تارنما باید بدانید لزوم تشابه جز به جز ورژن موبایل و دسکتاپ است تا گوگل هر دو را یکی بداند. فراموش نکنید که قرار نیست ورژن موبایل سبک‌تر باشد.

بیشتر بدانید:   تأثیر شخصیت مدیران روی بازگشت مالی کمپانی ها

تازه ترین مطالب فست سئو

مقالات آموزشی سئو را در سایت بک لینک مافیا بخوانید و به دوستان خود توصیه دهید.

لینک منبع

قالب شرکتی