» هفت شیوه برای ابراز تشکر و قدردانی از کارکنان

هفت شیوه برای ابراز تشکر و قدردانی از کارکنان

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

سیمون بارون کوهن چیزهای فراوانی دارد که قدردانش هست. وی بعد از خارج شدن از اشتغال رو به افول خانوادگی شان، نه تنها وارد صنعت متفاوتی شد، حتی موفق شد کمپانی تازه خود را تا جایی گسترش دهد که مبدل به بزرگترین کمپانی حمل و نقل مکزیک شود. سیمون، سخت اصلی ساختار موجود را شناسایی کرد: رساندنِ به لحظهِ مواد ابتدایی و تولیدات به آنجایی که باید. سیمون به جای اینکه از روی استیصال جا بزند، با تأمین کننده ی قبلی خود شریک شد و کسب و کارش را پیشرفت بخشید و بالاخره کنترل کامل آن را بدست گرفت. کمپانی ایشان امروزه بیش از هر کمپانی دیگری در مکزیک مواد ابتدایی و تولیدات را جابجا میکند. خود سیمون کوهن نیز در حال آمادگی برای پیشرفت ی بیشتر است.

سیمون برای حفظ کارایی کمپانی خود و بالا بردن رضایت پرسنلش، برای فرهنگ قدرشناسی و قدردانی ارزش فراوانی قائل می شود. ایشان نگاه خود را اینگونه شرح می دهد: “ما در دنیایی چشم به جهان گشوده ایم که مکررا در حال تغییر و تحول است و نیاز داریم با تغییر کنار بیاییم. از این جهت به خاطر همین تفاوت مشکلاتی داریم و نقش ما با اسم رهبر در زندگی، حل کردن این مشکلات و پریدن از روی معضلات مرتبط با آن می باشد. قادر ایم این کار را با بد خلقی و نگرشی تحریک آمیز انجام دهیم، یا اینکه گزینه ی بهتری برگزینیم که از لحاظ من یک لبخند بزرگ و حس قدرشناسی حقیقی است.”

1- قبل از هر چیز دیگر قدرشناسی خود را با کلمات نشان دهیم

اکثر مردم در باب کلماتی که به کار می برند چنان دقتی ندارند. سیمون کوهن باور دارد رهبران باید لحظه برقراری رابطه با دیگران آگاهانه رفتار نمایند. ایشان در این باره بیان میکند: “همه ی ما انسان هستیم و برابر. از این جهت چرا باید با کارکنان خود غیرمحترمانه یا تهاجمی صحبت نماییم؟ کلمات می توانند به یک نفر انرژی بدهند یا ایشان را نابود کنند، از این جهت مطمئن شویم هرگاه با تیم خود صحبت می کنیم، کلمات درست و مثبتی به کار می گیریم. هر چقدر هم که عصبانی یا مایوس هستیم، در بیشتر مواقع حرف خود را با تعریف و یا تشکر شروع کنیم.

بیشتر بدانید:   نکات سئو سایت در دیزاین و پیشرفت سایت

پرورش کارکنان,پرورش کارکنان با انگیزه,تشکر از کارکنان

2- مردم را به اسم صدا کنیم

قدردانی تا وقتی به هدف مورد نظر خود نرسد و با آن ارتباطی مستقیم برقرار نکند نمی تواند اثرگذاری حداکثری خود را داشته باشد. وقتی تنها از روی انجام وظیفه از کسی قدردانی کنیم، کلمات ما مصنوعی و توخالی به گوش خواهند رسید. سیمون کوهن راه حل ساده ای برای این مسئله یافته: “هر کسی دوست دارد به اسم صدا شود. این کار نشان خواهد داد که برای طرف مقابل ارزش قائلیم، به آنها توجه می کنیم و قدردان حضورشان هستیم. اگر در به خاطر سپاری اسم ها با سختی روبرو می شویم، قادر ایم از تکنیک های متفاوتی سود بگیریم که به این منظور دیزاین شده اند”.

3- یک کار ویژه انجام دهیم تا کارکنان ما حس کنند واقعاً به آنها ارزش داده می شود

سیمون کوهن در این باره بیان میکند: “گاهی اوقات وقتی به دفاتر خارج از کشور شرکتم می روم، از دستیارم می خواهم در باب کارکنان آن دفتر بیشتر برایم شرح بدهد. از ایشان پیرامون ی تغییراتی که ظرف این مدت در آنجا به وقوع پیوسته است می پرسم. آیا هیچ کدام از کارکنان در شرف ازدواج است؟ آیا کسی صاحب فرزندی شده است و یا مناسبت مخصوصی را جشن می گیرد؟ تمام این سؤالات حساسیت ما درمقایسه با مردم را بالا می برد. روزی که به این دفاتر می رویم، به تک تک آنها سلام می کنیم، و از آنها به خاطر اینکه بخشی از این تولیدکننده هستند تشکر می کنیم و به آنها تبریک می گوییم”.

بیشتر بدانید:   به چه نحو میتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم

4- آنها را به خود نزدیک تر کنیم

سیمون کوهن به ارزش قائل شدن برای لحظه افرادی که برایش کار می کنند اصرار می کند. ایشان اینگونه شرح میدهد: “کارکنان با انگیزه و با استعداد، بزرگترین دارایی هر کمپانی یا کمپانی هستند و بدون آنها نمی توان کمپانی را اداره نمود. پس به صحبت های آنان گوش دهیم. به آنها نزدیک شویم، ناهار را کنار آنان صرف کنیم و هر چقدر در توانمان هست با آنها به گفتگو بپردازیم. سپس، از آنان به خاطر سپری کردن وقتشان در کنارمان قدردانی کنیم”.

تشکر و قدردانی از کارکنان,تقدیر و تشکر از کارکنان,خارج شدن از اشتغال

5- کارکنان خود را حیرت زده کنیم

به زبان آوردن تشکر به روش مکرر می تواند خسته کننده و بی معنا باشد با اینحال کوهن نگاه خود را دارد. سیمون کوهن بیان میکند:‌ “هر از چند گاهی، بدون دلیل کار متفاوتی انجام دهیم. مثلاً قادر ایم کارمندان خود را به صبحانه یا ناهار میهمان کنیم و یا یک سخنرانی کوتاه ترتیب دهیم و صحبتهای خوبی برایشان بکنیم. حتی یک بسته شکلات با اسم هدیه هم می تواند معنای فراوانی داشته باشد. اگر این کار را از ته قلب خود انجام دهیم آنها هم آن را درک خواهند کرد”.

6- موفقیت های خود را با آنها سهیم شویم

بسیاری از رهبران، دیدگاهی “ما” و “آنها” یی دارند. این جداسازی حتی اگر ستیزه جویانه هم نباشد به انزوای احساسی و نزول کارایی خواهد انجامید. با اینحال سیمون کوهن فرضیه ی بهتری دارد. ایشان بیان میکند: “هر بار که مراسم مخصوصی داریم، پیمان خوبی می بندیم و یا فرصت خوبی به دست می آوریم، اعتبار آن را به خودمان اختصاص ندهیم. به همه اینطور بگوییم که به خاطر کار تیمی میان کارکنان، عملکرد خوب و خدمات رسانی آنان بوده که کمپانی موفق شده است این پیمان را ببندد”.

بیشتر بدانید:   مولفه‌ های اکتسابی هوش پول‌ ساز (جسارت)

7- به فکر کردن بسنده نکنیم، به زبان بیاوریم

سیمون کوهن مصر است که هیچ وقت نباید فکر کنیم دیگران از قدرشناسی ما درمقایسه با حضور و کارشان آگاهند. ایشان باور دارد ما می بایست از هر فرصتی برای به زبان آوردن این مسئله سود ببریم. ایشان در این باره بیان میکند: “رهبران معمولاً شدیدا سرشان شلوغ است و اغلب فراموش می کنند آنچه در فکر دارند را به زبان بیاورند. هر لحظه قادر ایم از کارکنان خود تشکر کنیم تا آنها کم کم احساس متفاوتی بیابند. اینکه کسی به ما نزدیک شود، لبخند بزند و حرف خوبی به ما بزند احساس محشری دارد. حتی وقتی کسی مرتکب اشتباهی می شود، اشتباهش را با کلمات مثبت به اطلاعشان برسانیم. حرف های خوب را در فکر خود نگه نداریم. به جمع کارکنان خود برویم و آنها را به زبان بیاوریم”.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع