» پیج رنک گوگل نمرده است!

پیج رنک گوگل نمرده است!

خیلی وقته که دیگه از آپدیت های پیج رنک گوگل خبری نیست. آپدیتهایی که ابتدا تا ۸ بار در سال هم میرسید و الان که دیگه یکدفعه اعلام میشه دیگه عددی بین ۰ تا ۱۰ برای سایت شما از طرف گوگل اعلام نخواهد شد!

خیلی از دوستان و سئو کاران هم در باب اون نظرهایی دادند و دلایلی اوردند که بر مبنای اون دیگه پیج رنک گوگل عمرش انتهای یافته و به نحوی پیج رنک مرده!

دلایل هم دلایل خوبی هستند و این تئوری از کنار هم گذاشتن روند تفاوت در عرصه پیج رنک در سال های واپسین بوجود اومده. دلایلی مانند:

۱. کاهش تعداد دفعات آپدیت رنک گوگل از سال ۲۰۰۶

۲. حذف معلومات مربوط به پیج رنک از قسمت گوگل وبمستر در سال ۲۰۰۹

۳. صحبت های مت کاتس پیرامون متوقف شدن آپدیت پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۳

۴. صفر شدن ناگهانی پیج رنک همه سایت ها در سال ۲۰۱۶

و …

google-pagerank-toolbar-is-finally-dead-again

با این وجود اکنون من میخوام نظر شما را به یک مسئله مهم جلب کنم. شما بعنوان مدیر یک سری، اگر بخواهید به کارکنان و پایین سری های خودتون امتیاز بدید و به نحوی بهترین ها را انتخاب کنید یکسری متغیر را تعریف میکنید و با استناد به اون به کارکنانتون امتیاز میدید. اکنون از اون متغیرها آیا همش را به کارکناننتون اعلام میکنید؟ مطمئنا اگر مدیر خبره ای باشید اصلا چنین کاری نمیکنید و حداقل چند مورد را برای خودتون سکرت نگه میدارید. گوگل هم چندین ساله که این رویه را برای خودش انتخاب کرده. از همون ابتدا همه میدونستیم که گوگل بجز پیج رنک، متغیرهای دیگری را هم برای ارزش گذاری سایت ها و مقام بندی اونها در جستجو انتخاب کرده با این وجود هیچ وقت اونها را لو نمیده. حتی همون موقع در باب پیج رنک هم هیچکس هیچ معلومات خوبی نداشت. همین الان بعد از گذشت این همه سال ما نمیدونیم که همین رنک گوگل دقیقا چگونه محاسبه میشه!

بیشتر بدانید:   فاکتورهای رنکینگ گوگل – قسمت هفتم : سیگنالهای سایت

در کل نظر من اینکه درسته که دیگه پیج رنک گوگل نمایش داده نمیشه با این وجود پیج رنک گوگل نمرده و هنوز برای خود گوگل یک معیار هست با این وجود برای اینکه از مواردی مانند فروش بک لینک، فروش دامنه های رنکدار، گسترش پیج رنک گوگل و کارهایی از این نوع جلوگیری کنه، خودش را راحت کرده و متغیری را که همه وبمسترها مد نظر قرار میدادن را هم مخفی کرده.

نتیجه گیری:

همونطور که در بیشتر مواقع گفتیم همه موارد مرتبط با سئو را در بیشتر مواقع بهشون دقت داشته باشید، حتی همین پیج رنک گوگل و سعی کنید که سایت را واقعا برای کاربر تکمیل کنید نه موتور جستجو. چون واقعا موتورهای جستجو دارن رو این مسئله کار میکنن.

 

Print Friendly

بک لینک مافیا تازه ترین مقالات سئو را برای شما گردآوری میکند.با انتشار از نو این مقالات ما را در معرفی بهتر خدمات سئو یاری نمائید.

لینک منبع