» پیشنهادهایی برای خوش شانسی در محیط کار

پیشنهادهایی برای خوش شانسی در محیط کار

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

خوش شانسی به هدف بزرگی که داریم بستگی دارد، بدین جهت ضروری است صبور باشیم و مهربان چراکه در طول مسیرمان با معضلات فراوانی برخورد خواهیم کرد.

خوش شانسی در محیط کار

روانشناسی به اسم ریچارد وایزمن تحقیقی پیرامون خوش شانسی و بدشانسی انجام داده و بالاخره تعجب به این نتیجه رسیده که واقعاً برخی از مردم مرتب شانسی می آورند درحالی که در باب عده ای دیگر برعکس آن صادق می باشد. با اسم مثال فردی به خاطر مواجه شدن با فردی دیگر شغل مناسبی به دست می آورد و دیگری چندین بار تصادف میکند و با افرادی نامناسب درگیر روابطی ناهنجار میشود. وایزمن در تحقیقش کوشید بفهمد واقعاً این بازی شانس است که به نفع یکی و به ضرر دیگری وارد رفتار میشود یا این که شانس آوردن دلایل دیگری دارد.

وی بعد از انجام تحقیق متوجه شد که 4 اصل پیرامون خوش شانسی صادق می باشد:

1- مردم خوش شانس فرصت هایی که شانس می آورد را خودشان بوجود می آورند.
2- رابطه آدمهای خوش شانس با ذهن ناخودآگاهشان بهتر از مردم بدشانس است. در حقیقت آنها به شم شان اعتماد می کنند.
3- زندگی انسانها با انتظارات آنها مطابقت دارد.
4- افرادی که خود را خوش شانس میدانند شیوه تبیینی دارد.

شما چگونه؟ آیا به شانس باور دارید؟ من ندارم. واقعا می گویم. با این وجود به شانس در معنای رایجش باور ندارم. باور دارم هر کسی می تواند شانس خودش را بسازد. ما قادر ایم بطور کلیً به فردی خوش شانس مبدل شویم چون حقیقت این است که شانس واقعاً به موقعیت ها بستگی دارد: موقعیت رخ دادن اتفاقی خوب. اگر با مردم تازه و موقعیت های تازه ای روبرو شویم، پاداشش را خواهیم گرفت. خیلی واضح است، مگر نه؟ در این مقاله استراتژی هایی مطرح نموده ام که می توان با آنها خوش شانسی بیشتری نصیب خود کرد: مردم خوش شانس فرصت هایی که شانس می آورد را خودشان بوجود می آورند.

بیشتر بدانید:   هوش نبردی چیست

10 حقه برای خوش شانسی در محیط کار:

ارتباطات اجتماعی,ارتباطات اجتماعی,مردم موفق

1- مقاوم ترین و صبورترین باشیم

اگر آرزوها و رویاهای مان را به اندازه کافی دنبال کرده باشیم، موقعیت های خوبی در مسیرمان قرار خواهند گرفت، پس مقاوم باشیم. تسلیم نشویم. هر کاری را انجام دهیم تا در بازی باقی بمانیم. هیچکس یک شبه موفق نشده است. با شرایطی که باب پارسونز بنیانگذار GoDaddy بیان میکند:خود را به رویاهای تان بچسبانید!

2- تکمیل باشیم

وقتی موقعیت ها سر راه شما قرار می گیرند، باید قادر باشید دست به کار شوید. تنها شیوه تکمیل شدن و تکمیل باقی ماندن، تمرین کردن است. تمرین کردن دلیل می شود اگر کاری را به دفعات و به دفعات انجام دهیم، مطمئنا تسلط بیشتری بر آن پیدا خواهیم کرد. باید هم از جهت ذهنی و هم از جهت فیزیکی تکمیل باشیم. از این جهت روی خودمان سرمایه گذاری کنیم. تحصیلات بهترین راهی است که برای سرمایه گذاری شخصی می شناسیم.

3- از منفی باف ها دوردستی کنیم

اطراف خود را با افرادی پر کنیم که اهداف و انگیزه های یکسان یا مشابهی به ما دارند. از ما خدمات رسانی می کنند و از موفقیت مان نمی ترسند.

4- ثبات داشته باشیم

اگر از جهت مالی در مضیقه باشیم، احتمال بیشتری دارد که تصمیمات عجولانه ای بگیریم. نا امیدی اصلاً خوب نیست چون با شرایطی که گفتم، لحظه به نفع ما کار میکند. لحظه یکی از بهترین دوستان مان است. داشتن شغلی که با آن تنها بتوانیم قبض های مان را پرداخت کنیم به دردی نمیخورد. از خودمان ناامید نشویم.

بیشتر بدانید:   نکاتی در باب اشتغال موفق

5- درک بالایی داشته باشیم

وقتی موقعیتی از راه میرسد، مدتی لحظه صرف کنیم و در باب تناسب آن با برنامه بلندمدت مان فکر کنیم. گاهی اوقات دور شدن از یک موقعیت بهترین تصمیمی است که میتوان گرفت.

6- حساب و کتاب مان را فراموش نکنیم

این موقعیت چیست؟ چه خطرهایی دارد؟ چه هزینه هایی در بر خواهد داشت؟ چه سودی از آن حاصل خواهد شد؟ آیا از جهت اقتصادی منطقی است؟ اینها سوالاتی بنیادی هستند که باید به آنها جواب دهیم. ریسک پذیری کار خوبی است. باید انجامش دهیم با اینحال قبل از آن و با اهمیت تر از آن این است که الگوی تجاری منطقی را دنبال کنیم. با ارزیابی و بررسی موقعیت ها قادر ایم منطقی بودن شان را بسنجیم.

7- به خودمان ایمان داشته باشیم

نمی توانیم بدون ایمان کار کنیم چونکه در انتهای روز تنها چیزی که قادر ایم دل مان را به آن خوش کنیم، این است که به خودمان باور داشته باشیم و بدانیم که توانایی حل هر مشکلی را که بر سر راه مان قرار می گیرد داریم.

8- کنجکاو باشیم

تا قادر ایم بخوانیم. دوستان تازه ای پیدا کنیم. مردم موفق دانش آموزانی در مدرسه دنیا هستند. در بیشتر مواقع پرسش بپرسیم.

9- ارتباطات اجتماعی نامحدودی داشته باشیم

هر جا که به اشتغال می پردازیم، با هر کسی که ملاقات می کنیم و هر جایی که می رویم، حضور حقیقی داشته باشیم و با روی خوش ظاهر شویم. ما که نمی دانیم، ممکن است موقعیت های بسیار خوبی از دل غیرمنتظره ترین مکانها ظاهر شوند. بگذاریم مردم شگفت زده مان کنند.

بیشتر بدانید:   به چه نحو یک اشتغال آنلاین راه بیاندازیم؟

10- به دیگران کمک کنیم

اگر ببخشیم، به ما نیز می بخشند. پس تلاش مان را بکنیم. اگر به دیگران کمک کنیم، در حقیقت گروهی از افرادی خواهیم داشت که از ما خدمات رسانی خواهند کرد. مردم بخشش ما را به خاطر خواهند سپرد و بجای آن موقعیت هایی را بر سر راه مان قرار خواهند داد.
خوش شانسی به هدف بزرگی که داریم نیز بستگی دارد. صبور باشیم و مهربان. در طول مسیرمان با معضلات فراوانی برخورد خواهیم داشت با اینحال با شرایطی که رایان هالیدی یکی از نویسندگان محبوبم می نویسد: “آن معضلات در حقیقت همان موقعیت ها هستند”. همه چیز به نگاه ما بستگی دارد.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع