» چه کسی را می بایست از تیم استارتاپی خود حذف کنیم؟

چه کسی را می بایست از تیم استارتاپی خود حذف کنیم؟

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

یکی از بدترین اشتباهاتی که یک استارتاپ امکان دارد مرتکب آن شود اینست که به موقع با نیروی ناهماهنگ یا سرکش خود خداحافظی نکند. این مسئله به طرز ویژه زمانی مصداق پیدا خواهد نمود که تیم ما تنها از تعداد کمی تشکیل شده باشد، افرادی که سعی دارند ارتباطاتی میان خود شکل دهند که آنها را در روزهای دشوار و دوردستی ناپذیری که هر کمپانی می بایست از آنها عبور کند یاری دهند.

مشاهده سخنان نانسی هوآ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Apptimize است، کمپانی مستقر در سیلیکون با این وجود که به وسیله گوگل ونچرز و اندریسن هوروویتز تأمین مالی شده است و به کمپانی هایی مانند Vevo ،GlassDoor، و Hotel Tonight در معرفی ی اپ و آزمودن تفاوت ضروری کمک میکند. نانسی هوآ بیان میکند بعد از امتحان کردن مردم متعدد در روش تشکیل تیم ۲۵ نفره ی خودش، به چند مشخصه ی اصلی رسیده است که واضح میکند یک نفر انتخاب خوبی برای قرار گرفتن همراه با دیگر عضو های تیم ما نیست.

۱- کارمند مورد نظر به اهداف خود دست پیدا نمیکند

هر کمپانی باید بتواند معیار هایی برای دستیابی به اهداف خود ترسیم نماید که عضو های تیمش برای دستیابی به آنها تلاش کنند. اگر به این اهداف دست پیدا نمی کنیم، مشکلی در کار پیش آمده است. هدف گذاری برای کارکنان بخش فروش اصلاً کار سختی نیست، با اینحال برای مهندسین، کارکنان روابط عمومی یا مسئول ها به چه نحو باید هدف گذاری کرد؟ با این وجود چه بخواهیم چه نخواهیم، مشکلاتی پیش می آیند که به خاطر عدم حصول نتیجه، دردسر های مفصلی بوجود می آورند. نانسی هوآ بیان میکند “هر کسی باید خروجی منحصر به فردی داشته باشد که در دست به خودش باشد. حتی اگر خیلی از کسی خوشمان می آید، یا تلاشش را به چشم می بینیم، اگر به هدف معین شده نرسد، عدم اتخاذ تغییری بنیادی برای کل سری آسیب رسان خواهد بود”.

بیشتر بدانید:   هشتگ در فیس بوک

۲- از مسیر شغلی خود راضی نیست

گاهی اوقات افرادی که برای کمپانی ما تقاضای هم کاری ارسال می کنند، خودشان هم متوجه نیستند چه می خواهند، به ویژه جوان ترها. آنها احتمالا تا وارد این شغل نشده بودند نمی توانستند بفهمند دقیقاً چه شرایطی می باشد. ممکن است هم ترفیع می خواسته اند با اینحال این ترفیع به فرد دیگری داده شده است که آمادگی بیشتری دارد. نانسی هوآ در این باره بیان میکند: “اگر قادر ایم راهی پیدا کنیم که قادر باشند به اهداف خود برسند، مطمئناً این کار را انجام دهیم. با اینحال اگر اینطور نباشد، از همراهی آنها با تیم خود جلوگیری نماییم”.

۳- سرعت رشدش به اندازه ی کافی نیست

از آنجایی که Apptimize در محیط در حال افزایش صنعت موبایل فعالیت میکند، کارمندان آن نیز باید پا به پای این تفاوت، افزایش نمایند. نانسی هوآ در این باره بیان میکند: “ما هر هفته با سری ای از مشکلات تازه مواجه می شویم و به محض آنکه در کاری مهارت پیدا کردیم آن کار از اولویت خارج می شود. یا اینکه به محض آنکه در کاری مهارت پیدا کردیم، مجبور می شویم در مسئله ی بطور کلیً تازه ی دیگری نیز مهارت پیدا نماییم. در چنین فضایی اگر افزایش نکنیم عقب خواهیم ماند”.

استارت آپ های تازه,تیم سازی استارتاپ,تیم های استارتاپ

۴- مسئولیت نمی پذیرند

کارمندان هر سازمانی بسته به نقش و مکان خود مسئولیت های گوناگونی خواهند داشت. با اسم نمونه، افرادی که اخیرا از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و به نیروی کار پیوسته اند روی منحنی یادگیری قرار خواهند گرفت. ما روی آموزش آنها سرمایه گذاری می کنیم، و بجای آن پیش بینی میکنیم آنها نیز تا جایی که می توانند یاد بگیرند، سخت تلاش کنند، گوش کنند و هرچه سریع تر به سطح بالاتری پیشرفت بیابند. نانسی هوآ باور دارد‌ “اگر از سمت آنها تلاشی نبینیم و حس کنیم به بازخورها بی توجهی نشان می دهند، برای آن مسئولیت خوب نیستند”.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | شیوه های سریع قرار گیری در ایندکس گوگل

۵- الهام دهنده دیگر عضو های تیم نمی شوند

وقتی که همه چیز خوب پیش می رود، کنار آمدن با مسائل برای همه راحت است. با اینحال وقتی که تاریخی از دستمان در می رود، قراردادی را از دست می دهیم و یا مجبور می شویم تن به ضرب الاجلی غیر ممکن بدهیم چه؟ نانسی هوآ در این باره بیان میکند “وقتی چنین اتفاقی می افتد تنها چیزی که تیم ما را همراه با یکدیگر نگه می دارد، افرادی است که به یکدیگر عشق بورزند، به هم اعتماد و هوای همدیگر را داشته باشند. ما به افرادی احتیاج داریم که با هم هماهنگی کامل دارند، وگرنه وقتی که لاجرم چنین اتفاقاتی رخ می دهند، غیر مستحکم خواهیم بود”.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع