» 3 نکته برای 5 دقیقه ی اول گفتگو های شغلی

3 نکته برای 5 دقیقه ی اول گفتگو های شغلی

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

اکثراً گفتگو کنندگان بازه ی تمرکز پایینی دارند، از اینرو از وقتی که در اختیارمان قرار می گیرد درست سود ببریم. گمان نکنیم که فرد گفتگو کننده رزومه ی ما را از قبل مطالعه کرده. ولی باید گفت، از روخوانی کلمه به کلمه ی آن خودداری کنیم. متأسفانه خیلی از گفتگو کننده ها تخصص و آمادگی ضروری برای این کار را ندارند. این ما هستیم که نباید اجازه بدهیم عدم آمادگی گفتگو کننده روی قابلیت های تعاملی ما تأثیر بگذارد.

از طرف دیگر، گفتگو کننده ی خود را در نظر داشته باشیم. اگر گفتگو یک نشست ی معارفه ی نیروی انسانی است، همه چیز را سطح بالا نگه داریم. یا مثلاً اگر برای شغل فنی و تخصصی مخصوصی گفتگو می شویم، یقیناً گفتگو کننده بخش فنی گفتگو را به متخصصی از همان عرصه واگذار خواهد نمود. تحت این شرایط نیازی ندارد وقت با ارزش خود را صرف مطالب مطرح شده فنی نماییم.

“چرا فکر می کنیم برای این شغل انتخاب مناسبی هستیم؟”

این پرسش، فرصتی برای رساندن پیغام مان در دست ما قرار خواهد گذاشت، بعد از ذکر هرگونه نکته ی منفی خودداری کنیم. حتی اگر شدیداً به شغل مورد نظر احتیاج داریم، به جای صحبت از نیاز خود به آن، طوری خود را معرفی نماییم که بیانگر صلاحیت ما برای کار کردن در موقعیت مورد نظر باشد. هیچ وقت در چند دقیقه ی اول گفتگو، صلاحیت های خود برای کسب موقعیت شغلی مطرح شده را پایین سؤال نبریم.

بیشتر بدانید:   نمونه ای از زیان بارترین اشتباهات ایجاد کنندگان شغل تازه کار در جذب بازار

برای نمونه:

اگر تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده ایم، روی دوران کارآموزی، یا برنامه های دانشگاهی خود تکیه کنیم که با شغل مورد نظر رابطه دارند اگر در حال تعویض عرصه ی شغلی خود می باشیم، روی خصوصیت های مثبت و مهارت هایی تأکید کنیم که قادر ایم در عرصه ی تازه نیز از آنها سود ببریم. اگر در جستجوی کسب موقعیت مدیریتی می باشیم، از موقعیت های مخصوصی که تیمی را رهبری و هدایت کرده ایم مثال هایی بیاوریم.

انواع گفتگو های شغلی,تکنیک های گفتگو شغلی,فرصت شغلی

اگر به وسیله یکی از کارمندان حال حاضر آن کمپانی معرفی شده ایم، خوب است ذکر کنیم که توجه ما به دلیل ی ایشان به این فرصت شغلی جلب شده است. همینطور اگر شخص دیگری از عضو های آن کمپانی را می شناسیم که حس می کنیم می تواند بازخورد مثبتی در باب شما معرفی دهد، ایشان را به گفتگو کننده ی خود معرفی نماییم.

بالاخره، اگر احساس راحتی نمی کنیم و برای فهم خواسته های گفتگو کننده با سختی روبرو هستیم، پرسش کردن از وی هیچ اشکالی ندارد. برای نمونه، قادر ایم سؤال خود را با جمله ای شبیه به به این مطرح کنیم: “من 10 سال تجربه ی کاری دارم، و می خواهم مطمئن شوم سؤال شما را به بهترین نحو جواب می دهم. قادر ایم بگوییم در پاسخم دقیقاً باید روی چه چیزی تمرکز کنم؟”

همین نکات ظریف می توانند به ما کمک کنند به نحو احسن از پس مرحله ی ابتدایی گفتگو ی خود بر بیاییم و وارد مراحل بعدی آن شویم.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع

بیشتر بدانید:   سه اشتباه بنیادی تیم فروش