» 4 شیوه پیشنهادی به استارتاپ ها برای رقابت با کمپانی های بزرگ در جذب نیرو

4 شیوه پیشنهادی به استارتاپ ها برای رقابت با کمپانی های بزرگ در جذب نیرو

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

اخیرا دو کمپانی عظیم از تغییراتی گسترده در سیاست های خود در قبال والدینی که به خاطر مراقبت از فرزندانشان مرخصی طولانی مدت می گیرند، خبر دادند. ویرجین اعلام نموده است که به این والدین 1 سال مرخصی با حقوق خواهد داد و نسله هم اطلاع داد که کارمندانش می توانند مدت 14 هفته همراه با حقوق مرخصی برای فرزندانشان بگیرند.

این ها مزایای خوبی می باشند که به وسیله کمپانی های بزرگ در دست کارمندان قرار می گیرند. با اینحال ما با اسم یک اشتغال کوچک چه مزایایی را قادر ایم به کارکنانمان معرفی دهیم تا آنها را به کار کردن در کمپانی خود ترغیب نماییم و حتی استعدادهای درخشان را جذب کنیم.

1- سهم

با این وجود در این بخش صرفاً منظورمان تقسیم سود نمی باشد در چنین موقعیتی که این کار نیز فرضیه ای بسیار خوب برای جذب مردم با استعداد شمرده میشود. خوب تر اینست که تمرکز کمتری روی مزایای مادی برای صاحبنظران، بررسی کنندگان یا طراحان خود داشته باشیم و بجای آن آنها را به بخشی بنیادی از اشتغال خودمان بدل نماییم.

افرادی که سالانه سود بالایی دارند با اینحال پیوسته این حس در آنها می باشد که امکان دارد مردم دیگری جایشان را بگیرند، پس هیچگاه احساس رضایت شغلی نخواهد کرد.

با اینحال افرادی که دو سوم این میزان سود دارند و مطمئن هستند که با اضافه شدن شرکتشان درآمدشان هم بیشتر می شود نسبتا بیشتر از مردم قبلی رضایت خواهند داشت و برای پیشبرد اهداف کمپانی تلاش می کنند.

بیشتر بدانید:   نکته ای ناب و محشر در جذب بازار تلفنی

2- قابلیت ها

کمچانی ها یا کمپانی های بزرگی مانند گوگل برای خود یک کافه تریا تهیه کرده اند که کارکنانشان در آن جمع می شوند و از نوشیدنی و خوراکی های خوشمزه ای که برایشان تهیه شده به روش رایگان استفاده می کنند.

همه این قابلیت ها واقعاً خوب می باشند. با اینحال کمپانی ما برای جذب استعدادها الزامی به گردآوری این قابلیت ها ندارد. بجای آن قادر ایم یخچالی را در اتاق استراحت مقرر کرده و خوراکی ها و نوشیدنی های سالم را برای استفاده کارمندان خود در آن در نظر بگیریم یا حتی کارت عضویت باشگاه را برایشان تهیه کنیم.

می شود با اهدای کارت هدیه برای تقدیر از عملکرد خوب کارکنانمان انگیزه شان را بالا ببریم و احساس ارزشمند بودن را در آنها ایجاد کنیم. به جای وعده سهام هم خوب است که هر 3 ماه یکدفعه یا حتی در انتهای سال مبلغی را با اسم هدیه به آنها بپردازیم و کاری کنیم که احساس امنیت شغلی داشته باشند.

3-انعطاف پذیری در ساعات کاری

ممکن است کمپانی ما نتواند به خاطر پدر شدن یا مادر شدن به کارمندانش برابر با یک سال یا 14 هفته مرخصی همراه با حقوق بدهد با اینحال قادر ایم برنامه کاری آنها را کمی منعطف تر کنیم. به کارکنان خود اجازه دهیم که هر هفته مدت زمانی را در منزل کار کنند.

کسب و کارهای کوچک به علاوه از طرف دیگر این امکان را دارند که لحظه فعالیت کارکنان را منعطف تر کنند چراکه امکان دارد فعالیت شان به روش فصلی باشد. لذا قادر ایم در طول دورانی که کمپانی فعالیتی ندارد 2 هفته مرخصی همراه با حقوق به آنها بدهیم و در باب مرخصی های هر روزه کارکنانمان نیز سخاوت بیشتری داشته باشیم.

بیشتر بدانید:   برنامه استراتژیک جذب بازار

اگر برایمان مقدور باشد به کارمندان خود اجازه دهیم از شهر یا موقعیت جغرافیایی دیگری با ما هم کاری داشته باشند چراکه باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که به خاطر تکنولوژی از هر نقطه ای در دنیا می توان یک دفتر مجازی را برپا نمود. از این حیث اگر استعداد ضروری ما در شهر یا منطقه دیگری باشد ایشان را از دست نخواهیم داد.

4- دستمزدهای نبردی و بیمه سلامت

با شرایطی که قبلاً گفته شد امکان دارد بتوانیم در ازای پرداخت حقوقی اندک کمتر، کارکنان ارزشمند خود را بیشتر مورد احترام و تکریم قرار دهیم. با اینحال دقت داشته باشیم که حقوقشان را بیش از اندازه هم کم نکنیم و بازهم سعی کنیم که با پرداخت یک حقوق خوب با کمپانی های دیگر برای جذب کارکنان رقابت داشته باشیم.

نکته دیگر اینکه باید بیمه تکمیلی سلامت را هم برای کارکنان خود ممکن نماییم و در این عرصه به هیچ وجه خساست به خرج ندهیم. باید در نظر داشته باشیم که بسیاری از مردم صرفاً به خاطر نبود این نوع بیمه از هم کاری با کمپانی ها خودداری می کنند.

برای این کار قادر ایم با کمپانی های بیمه ای کوچک و نوپا هم کاری نماییم تا هم از جهت دیگر هزینه های خود را پایین بیاوریم هم اینکه کارمندانمان را از بیمه برخوردار کنیم.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع