» 9 فرمول موفق برای داشتن یک شغل پردرآمد

9 فرمول موفق برای داشتن یک شغل پردرآمد

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

اگر ما می خواهیم درآمدمان را بیشتر کنیم باید قابلیت های خود را گسترش دهیم و یا اینکه می خواهیم کاری تازه بیابیم، این 9 مهارت مهم به ما این فرضیه را می دهد که باید در جستجوی چه چیزی باشیم.

راز موفقیت یک کار پردرآمد

امروزه کار پردرآمد داشتن به چیزهایی بیشتر از سرموقع به کار رسیدن وابسته است. در حقیقت آنقدر تعداد مهارت هایی مانند توانایی تکنولوژی معلومات، ترجمه ی زبان و برقراری ارتباطات زیاد شده است که به خاطرسپردن آنها یا پیگیری شان دشوار شده است.

1- جاوا

تکنولوژی معلومات از اصلی ترین صنعت های زمانه ی حاضر، یعنی عصر رایانه، است. اگر قادر ایم با رایانه خوب کار کنیم، از کدهای برنامه نویسی سر دربیاوریم یا راه حلی برای مشکلات سخت افزاری معرفی کنیم، تحت این شرایط قادر ایم در هر صنعتی فرصت کاری به دست بیاویم، چراکه امروزه، کمپانی ها از سیستم های رایانه ای و شبکه ای استفاده می کنند. جاوا یک زبان برنامه نویسی است که در تمام عرصه های رایانه ای استفاده میشود و به مصرف کنندگان امکان تولید برنامه های کاربردی، ویدیو و یا حتی بازی های رایانه ای را میدهد.
به توجه به بیش از 3 میلیارد ابزار که از این زبان برنامه نویسی سود می برند، اگر می خواهیم در عرصه ای تازه وارد شویم و پول بیشتری کسب کنیم، مطمئناً این مهارتی است که باید آنرا فرابگیریم یا خود را در آن به روزرسانی کنیم.

2- نمونه سازی داده ها

نمونه سازی داده ها تخصصی دیگر درحیطه نرم افزار و رایانش است و عبارت از روند تجمیع و پردازش تحلیلی اعداد و دیگر معلومات است. نمونه سازی داده ها عنصر مهمی برای تمامی صنعتها به شمار میرود چون به کمپانی ها و سازمان ها این امکان را میدهد تا چشم اندازی از سال های آتی داشته باشند، اطلاعاتی از جامعه هدف و مارکت خود داشته باشند و بسیاری موارد دیگر مانند این را در دست داشته باشند.
نمونه سازی را میتوان فارغ از همه چیز و به روش خودآموز یاد بگیریم، با اینحال قادر ایم در دوره های آموزشی بررسی مالی نیز آنرا فراگیریم. این مهارت می تواند افق کاری ما را گسترش داده و بدین شکل اگر از آن در کار حال حاضر خود سود ببریم قادر ایم سود خود را ارتقاء دهیم.

بیشتر بدانید:   جذب بازار کسب و کارهای کوچک – قسمت سوم

3- جذب بازار راهبردی

چه کسب و کارتان اینترنتی باشد و چه نباشد، جذب بازار راهبردی امری ضروری است. جذب بازار ابزاری ضروری برای جلب خریداران تازه و ایجاد یک برند می باشد، و حضور مدیران جذب بازار راهبردی برای کمپانی ها دوردستی ناپذیر است. این مهارت در اصل عبارت است از تدوین راهبردهای جذب بازار و برنامه ی جذب بازار ساختار یافته که با در نظرگرفتن کالا، خدمات، جامعه ی هدف و تصویر سازمانی برای هر کمپانی تهیه میشود. ما در مقام یک کارشناس جذب بازار راهبردی، به کمپانی خود برای پیاده سازی این برنامه ها نیز کمک خواهیم کرد.
برای پرورش این مهارت در خود، به فکر گرفتن یک واحد درسی جذب بازار در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی تخصصی در نزدیکی محل سکونت خود باشیم.

4- زبان دوم

در جامعه ای مانند جامعه ی آمریکا، روز به روز مردم بیش تری هستند که زبان اسپانیایی، زبان اولشان شمرده میشود ، و در چنین موقعیتی زبان انگلیسی بدون تردید در بیشتر مواقع با اسم زبان اصلی آن کشور شمرده میشود، با اینحال بهره برداری از زبان دوم اسپانیایی روز به روز ارزش بیشتری در کسب وکارها پیدا می کند. بدین جهت کارجویان دو زبانه در صدر فهرست اولویت دهی متقاضیان قرار می گیرند، ما نیز اگر در جستجوی پیشرفت و ترقی درآمدی هستیم به فکر یادگیری زبان دوم باشیم.
هم اینک، روند یادگیری زبان دوم بسیار تسهیل شده است. ما نه تنها قادر ایم به کلاس ها و آموزشگاه های زبان در محله ی خودمان برویم، حتی قادر ایم از روی شبکه جهانی وب سی دی های آموزشی خودآموز را تهیه کنیم و با سرعت دلخواه خود و هرجا که راحت تر هستیم، به یادگیری آن زبان بپردازیم.

5- مذاکره

مذاکره از آن گروه مهارت هایی است که غالباً از آن غفلت میشود. یادمان باشد مذاکره چیزی شبیه به به چانه زدن در مارکت تره بار نیست ! مذاکره از رسم های اصلی کسب و کارها است به ویژه در مواقعی که حجم بالایی از سفارشات در پیش رو است.
مبلغی حتی تقریبا یک ریال میتواند مبلغ سفارش عمده را به میزان زیادی تغییر دهد. اگر ما بتوانیم به طرز مؤثر مذاکره کنیم، کارفرما به ما درمقایسه با افرادی که این توانایی را ندارند، نگاه ویژه تری خواهد داشت؛ و اگر که بتوانیم پول بیش تری را در کمپانی نگه داریم، قادر ایم گسترش درآمدی زیادی داشته باشیم.
یادگیری مذاکره بطور کلیً متکی به تمرین است. از اینرو هرگاه با خرده فروشان صحبت می کنیم و یا می خواهیم از بین برنامه های مختلف فروش، یکی را انتخاب کنیم، به تمرین مذاکره کردن بپردازیم؛ و یا این که کلاس های آموزشی در دانشگاه یا موسسه آموزشی نزدیک محل خود بیابیم.

بیشتر بدانید:   قانون‌ های طلایی در جذب بازار

جذب بازار راهبردی,راز موفقیت,شغل پردرآمد

6- رهبری تیم

در چنین موقعیتی امکان دارد به نظر آید در هر گفتگو ای برویم یک سؤال کلیشه ای راجع به این مهارت از ما خواهند پرسید، با اینحال حقیقت این است که این مهارت واقعاً ارزش فراوانی در کمپانی های مدرن و حال حاضر یافته است. کارفرمایان دوست دارند هرکس فارغ از همه چیز بتواند از پس کار خودش بربیاید، با اینحال اگر ما می خواهیم از نردبان موفقیت بالا برویم و بیشتر سود کسب کنیم، باید تکمیل باشیم تا وارد نقش های مدیرییتی و رهبری شویم.
برای ورود به عرصه ی مدیریت، باید حداقل پیش از هرچیز ذهنیتی از کارکرد تیم سازی، رهبری تیم و مدیریت برنامه داشته باشیم. ما می بایست از عهده ی انجام چند کار هم لحظه برآیید، به کارهای خود نظم و ترتیب دهیم، و به کمک یک تیم اثربخش و سازمان یافته، برنامه های کاری را به انجام برسانیم.

7- رانندگی

ممکن است این گزینه، به نظرمان زیاد مهم نرسد، با اینحال وقتی بتوانیم با ماشین شخصی خود رانندگی کنیم کارفرما احساس اطمینان بیشتری خواهد داشت که ما قادر ایم به موقع سرکار برسیم و درنتیجه اتکاپذیرتر باشیم. اگر بتوانیم با ماشین خود رانندگی کنیم، شخص ما برای مقام های مدیریتی آتی، جدی تر به حساب خواهد آمد و برای محدوده ی بزرگی از دیگر نقش های سازمانی در نظرگرفته خواهیم شد که نیاز به سفر های منظم دارند.
صرف نظر از مزیت های شغلی، داشتن یک وسیله ی شخصی برای زندگی اجتماعی خودمان هم یک وسیله ی راحتی است. پس حتما در فکر تهیه یک اتومبیل، ولو قسطی، باشیم.

بیشتر بدانید:   به چه نحو یک شغل رویایی داشته باشیم؟

8- انعطاف پذیری و سازگاری با شرایط

حقیقت این است که دو مهارت از روش آموزش های تحصیلی در دوران مدرسه و دانشگاه کسب نمی شوند، حتی از نوع توانایی ضروری برای هر فردی هستند که میخواهد سود بالاتری داشته باشند.
اگر برای فردی کار می کنیم که دامنه فعالیت اش گسترده است و مسئولیت های متعددی دارد، قادر ایم با انعطاف پذیری و سازگاری با موقعیت های تازه، ارزش های خود را به نمایش بگذاریم. اگر بتوانیم نشان دهیم قادر ایم با موقعیت های تازه به سادگی کنار بیاییم و قادر هستیم در چند برنامه حضور داشته باشیم، در آن صورت ما قادر ایم تعداد نقش های کاریمان را گسترش دهیم و نتیجتاً سود بیش تری داشته باشیم.
این مهارت ها برای تمام کارفرمایان تازه مطلوب است. از اینرو اطمینان حاصل کنیم در گفتگو های کاری با کارفرمای تازه بالقوه خود، شرح دهیم که فردی متعهد به انعطاف پذیری هستیم و از فرصت های تازه استقبال می کنیم.

9- تعهد درمقایسه با یادگیری

در انتها، این که در بیشتر مواقع متعهد به یادگیری باشیم به ما کمک می کند تا در زمان زیاد درآمدمان بالاتر رود. در چنین موقعیتی چنین موضوعی به معنای اختصاص دادن وقت به کلاس های درس یا سمینارهای محل کارمان است، با اینحال با این صرف وقت و به مرور لحظه تنظیمات شخصی مهارت هایمان چنان گسترش پیدا خواهد کرد که به فردی مطلوب در بین پرسنل مبدل خواهیم شد.
ما با گذشت لحظه، مسئولیت های خود را گسترش خواهیم داد و سود بیشتری کسب خواهیم کرد. پس پیوسته بیاموزیم و پیوسته به کارفرمای خود نشان دهیم علاقمند به یادگیری بیشتر در عرصه کاریمان هستیم.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع