» انتخاب یک اسم تجاری خوب

انتخاب یک اسم تجاری خوب

لطفا به این نوشته رای دهید

[رای ها : 1 امتیاز : 5]

نحوه انتخاب یک اسم تجاری موفق

1- اسم برند ما هیچگاه نباید شبیه به اسم رقبایمان و یا حتی نزدیک به آن باشد چونکه اولاً خریداران سردرگم خواهند شد و ما را پیدا نمی کنند و ثانیاً امکان دارد مورد شکایت کمپانی های رقیب واقع شویم.

2- هر چقدر اسم کمپانی کوتاه تر باشد، به خاطر ماندنی تر و شکیل تر خواهد بود.

3- اسم برند کمپانی باید به راحتی هجی شود و به روشنی قابل تلفظ باشد.

4- اسم برند کمپانی باید تبلیغی باشد برای آن چه می خواهیم انجام دهیم. کسب و کارهایی که اسم صاحبان خود را دارند تنها در صورتی موفق میشوند که این اسم برای دیگران آشنا باشد و یا شبیه به یک کالا و یا خدمت مشهور باشد.

5- نباید اسم کمپانی ما به اسم کمپانی ثبت شده دیگری تجاوز کند.

6- اسم برند کمپانی ما باید متمایز و در رابطه با تصویری باشد که مایلیم از اشتغال خود معرفی نماییم. برای نمونه اگر ما خواستار خدمات نظافت منازل هستیم، انتخاب اسم خدمات منازل “مهربان” بطور کلیً نامناسب می باشد و بجای آن اسم “چابک” بسیار خوب خواهد بود.

7- با استناد به ثبت اسم برند کمپانی ما در کتاب های اطلاع رسانی مانند 118، اگر اسم کمپانی با اولین حروف الفبا شروع شود، در صدر لیست شرکتها قرار خواهد گرفت.

انتخاب یک اسم تجاری,به چه نحو یک اسم تجاری انتخاب کنیم,کارآفرین ایرانی

8- ممکن است ما دوست داشته باشیم اسم شهر و یا شهرستان خود را بخشی از اسم کمپانی خود قرار دهیم.

بیشتر بدانید:   بک لینک مافیا | شیوه های گسترش خریدار و فروش به کمک شبکه های اجتماعی

9- دلیل دیگری که نباید اسم کوچکمان را در اسم کسب و کارمان مورد بهره برداری قرار دهیم، این است که در اذهان مشتریانمان تبعیض ایجاد می کنیم و آنها در جستجوی ما می گردند، همزمان با اینکه دیگر همکارانمان بیکار نشسته اند کار فراوان روی سر ما ریخته می شوند.

10- همین طور وقتی که علاقه به فروش و یا واگذاری اشتغال خود داریم در صورتی که اسم کسب و کارمان اسم کوچک ما باشد، به هزینه ای پایین تر از وقتی که یک اسم تجاری خوب داشته باشد به فروش خواهد رسید.

11- تعیین اسم خوب به این شیوه ایجاد می شود: یک نشست هم اندیشی با شیوه طوفان مغزی ایجاد کرده و اسم های مناسبی را که به ذهنمان میرسد را بنویسیم، حتی اگر مسخره به نظرآیند. در این قسمت کار کمیت ارزش بیشتری از کیفیت دارد. این راه باید منجر به تولید حداقل 100 اسم گردد.

12- در این قسمت کار به تسویه لیست اسامی و حذف اسم های نامناسب بپردازیم تا به 6 الی 7 اسم برسیم. حتماً حتماً به ارتباطات فکری مردم نیز بیندیشیم و این که اغلب آن ها کدام اسم را ترجیح می دهند. این لیست را به دوستان و انجمن های حرفه ای که به قضاوت آنها اطمینان داریم نشان دهیم و نظر آنها را بخواهیم. به علاوه از طرف دیگر دلیل آنها را از انتخاب این اسم بپرسیم. بالاخره، خودمان تصمیم بگیریم چونکه ما مدیرعامل هستیم و تصمیم نهایی با ماست چون اشتغال در دست به ماست.

13- سپس به کتاب راهنمایی آنلاین مراجعه کنیم تا ببینیم آیا اسم منتخب ما در آن کتاب می باشد یا نه.

بیشتر بدانید:   با این 25 نکته طلایی جذب بازار تلفنی شما متحول خواهد شد! (قسمت اول)

14- به علاوه از طرف دیگر در شبکه جهانی وب شناسه های “com.” را جستجو کنیم تا بدانیم که آیا اسم مورد نظر ما در شبکه جهانی وب می باشد؟ به خاطر داشته باشیم که “com.” به “net.” ارجحیت خواهد داشت.

15- قبل از هزینه کردن هر مبلغی برای آگهی، شرح مختصری در باب اشتغال جدیدمان بنویسیم و برای رسانه های مشهور بفرستیم.

16- نهایتاً هر کارآفرین ایرانی باید به خاطر داشته که اغلب کالاها و خدمات به خودی خود به فروش نمی روند. مهم مخصوصی برای این نوشته می باشد.


اگر به سئو علاقه مند هستید آموزش های سایت بک لینک مافیا را حفظ نمائید. در بیشتر مواقع مطالب این سایت با تازه ترین معلومات بروز میشود

لینک منبع